آشنایی با سنسور اسکن چشم سامسونگ

0

آشنایی با سنسور اسکن چشم سامسونگ

 

 

آشنایی با سنسور اسکن چشم سامسونگ

 

 

قفل های گوشی های هوشمند هر روزه پشرفت کرده و تکنولوژی های جدیدی را ارائه میکنند. شرکت سامسونگ برای گوشی نوت ۷ خود اسکنر چشم قرار داده است تا کاربران بتوانند به جای اسکن اثر انگشت از روش ایمن تر اسکن چشم استفاده کنند.

 

در ادامه با اسکنر چشم سامسونگ بیشتر آشنا خواهیم شد.

 

سامسونگ گلکسی نوت ۷ را با یک ویژگی کلیدی جدید با نام اسکنر عنبیه چشم یا Iris Scanner معرفی کرد. حالا این شرکت یک اینفوگرافی برای نمایش نحوه عملکرد این ویژگی منتشر کرده است.

با وجود این‌که اسکنر چشم ویژگی جدیدی نیست و پیش از این در Lumia 950 نیز شاهد آن بوده‌ایم شکی نیست که گلکسی نوت ۷ فروشی ده‌ ها برابر بهتر را تجربه خواهد کرد و به این ترتیب برای اولین بار استفاده از این فناوری را رواج خواهد داد. به همین دلیل سامسونگ توضیح کوتاهی را راجع به نحوه عملکرد این اسکنر در اینفوگرافی زیر آورده است.
 

آشنایی با سنسور اسکن چشم سامسونگ


همانطور که میبینید با وجود قرارگیری یک اسکنر اختصاصی در بالای صفحه‌ نمایش، عمل اسکن با همکاری LED فروسرخ (IR) انجام میگیرد. احتمالا ترکیب این دو سنسور باعث میشود گوشی زودتر موقعیت چشمان شما را تشخیص داده و همچنین در نور کم و تاریکی نیز بتواند کماکان عملکرد سریع خود را داشته باشد.

 

این اسکنر همچنین تصویر گرفته شده از چشم شما را به سرعت به اطلاعات رمزگذاری شده تبدیل میکند و در واقع هیچ تصویری از شما یا عنبیه چشمتان روی دستگاه ذخیره نخواهد شد، درست مانند حسگرهای اثر انگشت.

 

 

سایر مقالات مربوط به موبایل

پاسخ دهید