آموزش آپدیت ویندوز فون به ویندوز ۱۰

0

آموزش آپدیت ویندوز فون به ویندوز ۱۰

 

 

آموزش آپدیت ویندوز فون به ویندوز 10

 

 

مایکروسافت برای ویندوز موبایل ها ویندوز ۱۰ را به آرامی منتشر کرده است. البته این روند ارتقا کمی با کندی صورت میگیرد ولی دستگاه هایی که از ویندوز ۱۰ پشتیبانی میکنند میتوانند از این ویندوز جدید بر روی دستگاه خود لذت ببرند.

 

در ادامه آموزش نصب ویندوز ۱۰ بر روی ویندوز فون ها را آموزش خواهیم داد.

 

همانطور که خود مایکروسافت نیز هشدار میدهد، مراحل ارتقا ویندوز ۱۰ برای کاربرانی با دانش کامپیوتری متوسط میباشد و ثبات کاملی در این زمینه وجود ندارد. بنابراین اگر به اندازه کافی با این سیستم عامل آشنایی ندارید یا نمیخواهید این کار را بر روی گوشی اصلی خود انجام دهید بهتر است آن را به یک متخصص بسپارید. نرم افزار Windows Device Recovery Tool ممکن است در برگرداندن سیستم نرم افزاری دستگاه به شما کمک کند اما بر روی همه دستگاه ها کار نمیکند.
 
گام اول: چک کردن پشتیبانی دستگاه از ویندوز ۱۰
این آموزش تنها درصورتی کار میکند که موبایل ویندوزی شما از برنامه Windows Insider Preview پشتیبانی کند. مایکروسافت لیستی از این دستگاه ها را آماده کرده که میتوانید آن را در این لینک مشاهده کنید. همانطور که در این لیست نیز مشاهده میشود دستگاه ها باید دارای حداقل ۸ گیگابایت حافظه باشند و به صورت اورجینال همراه با ویندوز فون ۸٫۱ عرضه شده باشند.


علاوه بر این مایکروسافت اخیرا یک اپلیکیشن به نام Upgrade Advisor منتشر کرده که با استفاده از آن میتوانید مشاهده کنید که آیا دستگاه شما از ویندوز ۱۰ پشتیبانی میکند یا خیر.
 


گام دوم: پیوستن به برنامه Insider با حساب کاربری مایکروسافت
برای نصب ویندوز ۱۰ بر روی تلفن همراه نیاز است که در Windows Insider Program عضو شده باشید. بدین منظور ابتدا به سایت Windows Insider مراجعه کرده و با استفاده از حساب کاربری مایکروسافت خود وارد شوید.

 
گام سوم: نصب نرم افزار Windows Insider بر روی تلفن همراه
پیش از شروع کار بهتر است دستگاه خود را به یک شبکه وای فای متصل کنید زیرا میزان حجم فایل آپدیتی که باید دریافت کنید بالا است. همچنین پیشنهاد میکنیم گوشی خود را به شارژر نیز متصل کنید تا از مشکلات احتمالی جلوگیری شود.
 
برای شروع در تلفن همراه خود وارد برنامه Store شده و اپلیکیشن Windows Insider را جستجو کنید. پس از دانلود، نصب و اجرای برنامه بر روی گزینه Get Preview Builds ضربه بزنید. پردازش دانلود ویندوز ۱۰ آغاز خواهد شد.

 

آموزش آپدیت ویندوز فون به ویندوز 10

جهت نصب ویندوز ۱۰ موبایل دو حالت وجود دارد. اولین حالت Insider Slow است که نسخه پایدارتری از ویندوز ۱۰ خواهد بود. حالت Insider Fast قابلیت های جدیدتری را در اختیارتان قرار میدهد اما پایداری کمتری داشته و ممکن است دارای مشکلاتی باشد.
 
پس از انتخاب حالت مورد نظر مایکروسافت هشدارهای خود را نمایش میدهد و برای پذیرش آنها کافیست بر روی گزینه Accept ضربه بزنید. سپس گوشی ریستارت شده و فرایند به روز رسانی شروع خواهد شد.
 
تلفن همراه شما به صورت خودکار شروع به دانلود و نصب به روز رسانی ها میکند. اگر بخش تنظیمات و سپس قسمت Phone Update گوشی را باز کنید مشاهده خواهید کرد که دستگاه در حال دانلود آپدیت میباشد.
 
وقتیکه دانلود فایل آپدیت تمام شد از شما برای نصب آن پرسیده میشود. این فرایند ممکن است ۵ تا ۱۰ دقیقه طول بکشد و پس از اتمام، از بوت ویندوز ۱۰ بک آپ گرفته خواهد شد.

 

آموزش آپدیت ویندوز فون به ویندوز 10


 
باز هم توجه داشته باشید که به روز رسانی های جدیدتر ممکن است ناپایدار، نا امن یا محدود باشد. پس همواره در زمینه ارتقا سیستم نرم افزاری دستگاه خود دقت کافی را به خرج داده و پیش از این کار، نظرات دیگران را در اینترنت مطالعه کنید.

 

 

سایر مقالات مربوط به ویندوز موبایل

پاسخ دهید