آموزش اجرای بازی های پلی استیشن ۴ بر روی کامپیوتر

0

آموزش اجرای بازی های پلی استیشن ۴ بر روی کامپیوتر

 

 

آموزش اجرای بازی های پلی استیشن 4 بر روی کامپیوتر

 

 

پلی استیشن ۴ یکی از محبوب ترین کنسول های بازی میباشد. رقیب این کنسول یعنی Xbox One امکانی را فراهم کرده است که باعث بالاتر رفتن محبوبیت آن در نزد کاربران شده است. با استفاده از این امکان میتوان بازی های کنسول را از راه دور بر روی کامپیوتر بازی کرد.

 

کمپانی سونی نیز آپدیتی را برای کنسول خود منتشر کرده است که میتوانید با استفاده از آن بازی های خود را بر روی کامپیوتر اجرا کرده و بازی کنید. برای استفاده از این امکان نیاز به ویندوز ۱۰ دارید.

 

در ادامه مطلب اجرای بازی های پلی استیشن ۴ بر روی کامپیوتر را آموزش خواهیم داد.

 


۱- دانلود و نصب نرم افزار : اولین گام این است که برنامه Remote Play را از سایت رسمی آن دانلود کرده و به راحتی بر روی کامپیوتر ویندوزی یا مک خود نصب کنید.
 
۲- آپدیت نرم افزاری پلی استیشن ۴ به نسخه ۳٫۵۰ : اگر هنوز سیستم نرم افزاری پلی استیشن خود را به نسخه ۳٫۵۰ به روز رسانی نکرده اید ابتدا باید این کار را انجام دهید. برای این کار میتوانید به بخش تنظیمات دستگاه و سپس قسمت System Software Update مراجعه کنید.
 
۳- بازکردن نرم افزار Remote Play و اتصال کنترلرها : با اینکه اکثر کامپیوترها دارای بلوتوث هستند اما سونی اتصال دسته های بازی را تنها بصورت سیمی میپذیرد. بنابراین نیاز است که کنترلرها را با استفاده از سیم USB به کامپیوتر یا مک متصل کرده و سپس روی دکمه Start کلیک کنید تا مراحل نصب درایورها صورت بگیرد.

 

آموزش اجرای بازی های پلی استیشن 4 بر روی کامپیوتر


 
۴- ورود به حساب کاربری پلی استیشن : حال باید مشخصات اکانتی که در PlayStation 4 خود از آن استفاده میکنید را وارد نمایید.
 
۵- جستجوی خودکار پلی استیشن شما توسط برنامه : این جستجو ممکن است تا چند دقیقه طول بکشد اما اگر برای مدت طولانی تغییری در صفحه مشاهده نکردید لازم است که دستگاه خود را بصورت دستی ثبت کنید. اما علت این مشکل احتمالا بخاطر این است که حساب کاربری اصلی پلی استیشن خود را وارد نکرده اید و یا دستگاه به کل خاموش است.
 
اگر دستگاه شناسایی نشد روی دکمه Manually کلیک کنید : برای اینکه بصورت دستی پلی استیشن ۴ خود را به کامپیوتر متصل کنید نیاز است که هر دو دستگاه دقیقا به یک شبکه متصل باشند. در داخل پلی استیشن به بخش تنظیمات و سپس قسمت Remote Play Connection Settings رفته و روی گزینه Add device کلیک کنید. رمزی برایتان نمایش داده میشود که لازم است آن را در برنامه Remote Play وارد نمایید.
 
۶- آماده برای بازی : اگر همه چیز درست انجام شده باشد صفحه پلی استیشن شما بر روی صفحه کامپیوتر نمایش داده شده و میتوانید به راحتی بازی های دلخواه خود را اجرا نمایید. اگر می خواهید تنظیمات اتصال را تغییر دهید لازم است از نرم افزار Remote Play گزینه Disconnect را انتخاب کرده یا از برنامه آن خارج شوید. حال قبل از اینکه روی دکمه Start کلیک کنید تا اتصال برقرار شود به بخش تنظیمات (Settings) رفته و رزولوشن و نرخ فریم مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

 

آموزش اجرای بازی های پلی استیشن 4 بر روی کامپیوتر

 

 

سایر مقالات مربوط به پلی استیشن

پاسخ دهید