آموزش استفاده از تاچ ۳ بعدی در آیفون ۶S

0

آموزش استفاده از تاچ ۳ بعدی در آیفون ۶S

 

 

آموزش استفاده از تاچ 3 بعدی در آیفون 6S

 

 

آیفون ۶ اس دارای تاچ سه بعدی است. این نسخه از تاچ و ال سی دی دارای قابلیتی دارد که قدرت فشار شما را میفهمد و با توجه به میزان فشار شما دستورات مختلفی را انجام میدهد.

 

در این مطلب آموزش استفاده از تاچ ۳ بعدی در آیفون ۶S را برای شما آماده کرده ایم.

 

Quick Action
در آیفون ۶S هنگامی که انگشت خود را روی آیکون برنامه‌ ای فشار دهید، منوی انتخاب سریع آن برنامه ظاهر خواهد شد. در برنامه Apple Music ، این منو دارای میانبری به Beats 1 یا جستجو در این برنامه است.

 

با لمس سه ­بعدی در برنامه Messages سه مخاطبی که احتمالا قصد پیام دادن به آنها را دارید را نشان میدهد. اینستاگرام نیز به شما امکان ارسال پست، مشاهده فعالیت ­‌ها، جستجو یا باز کردن صندوق پیام ­‌های Direct را میدهد.

 

اکثر برنامه ­‌های خود اپل در آیفون ۶S قابلیت لمس سه­ بعدی Quick Action را دارند و توسعه ­دهندگان دیگر نیز با بروزرسانی برنامه‌ های خود این قابلیت را به آن اضافه میکنند. اما این نکته را مد نظر داشته باشید که در صورتی که یک برنامه را بروزرسانی کردید و پشتیبانی از لمس سه بعدی به آن اضافه شد، برای فعال شدن باید یک بار برنامه را اجرا کنید و پس از آن میتوانید از Quick Action‌ ها استفاده کنید.


در صورتی که برنامه ­‌ای در آیفون ۶S این قابلیت را نداشته باشد، هنگام فشردن انگشتتان روی آیکون آن چند لرزش کوچک احساس خواهید کرد که نشان دهنده عدم وجود Quick Action در این برنامه است.


Peek and Pop
در حالی که Quick Action‌ ها در آیفون ۶S انجام کارها توسط لمس سه بعدی از صفحه خانگی را آسانتر میکنند، Peek and Pop به شما امکان انجام کارهای بیشتری در هر صفحه ­‌ای را میدهد.

 

Peek and Pop در آیفون ۶S در واقع به شما امکان مشاهده اطلاعاتی بیشتر از یک بخش، بدون باز کردن آن را میدهد.

 

برای مثال در برنامه Messages میتوانید انگشت خود را روی یک مکالمه (در لیست مکالمه­ ها) فشار دهید و نگه دارید تا بدون باز کردن آن مکالمه، نمایی از پیام­ های رد و بدل شده در آن به شما نشان داده شود.

 

میتوانید هنگام مشاهده این نما انگشت خود را به بالا و پایین بکشید تا گزینه­ هایی مانند پاسخ سریع را ببینید.


اما همانطور که از عنوان مشخص است این قابلیت از لمس سه بعدی دو بخش Peek و Pop دارد. آن چه در بالا گفتیم مربوط به “Peek” بود. حال نوبت “Pop” است که با آن آشنا شویم. “پاپ” در واقع باز شدن کامل آنچه در حالت Peek در آیفون خود میبینید است.


هنگامی که در حال مشاهده نمایی از محتوا در حالت Peek هستید، با فشار بیشتر بر روی آن نقطه از صفحه، آن بخشی که در حال مشاهده هستید کاملا باز میشود و به شما امکان تعامل با آن را میدهد.


شما میتوانید آدرس­ های اینترنتی، اطلاعات پرواز، تاریخ­‌ ها در تقویم و بسیاری دیگر از اطلاعات را با Peek and Pop و لمس سه بعدی در آیفون ۶S مشاهده کنید.


انتخاب متن
با استفاده از لمس سه بعدی، میتوانید کیبورد آیفون ۶S یا آیفون ۶S پلاس را به یک ترک ­پد لمسی برای جابجایی نشانگر محل تایپ یا انتخاب متن تبدیل کنید.

 

کمی فشار روی کیبورد قابلیت ترک­پد را فعال میکند که به شما امکان جابجایی نشانگر با کشیدن انگشتتان روی صفحه را میدهد. اما فشاری بیشتر روی آن، به شما امکان هایلایت کردن و انتخاب متن را میدهد.

 

 

سایر مقالات مربوط به آیفون

پاسخ دهید