آموزش استفاده از عینک سه بعدی

0

آموزش استفاده از عینک سه بعدی

 

 

آموزش استفاده از عینک سه بعدی

 

 

امروزه عینک های سه بعدی همراه با تلویزون های جدید ارائه میشوند، بسیاری از کاربران اطلاعات کمی درباره این گونه عینک ها دارند و استفاده زیادی نیز از آنها نمیکنند.

 

در ادامه مطلب روش استفاده از عینک های سه بعدی و توضیحاتی در مورد آن خواهیم داد.

 

اکتیو (Active) و پسیو (Passive)
لنزهای موجود در عینک های سه بعدی اکتیو که عینک های شاتر اکتیو نیز نامیده میشوند. نمایشگرهای LCD مبتنی بر باتری کوچکی هستند، که متناوبا لنزهای چپ و راست را تار میکنند. در حقیقت اشعه‌ مادون قرمزی که از تلویزیون ساطع میشود تعیین میکند که کدامیک از لنزهای موجود در عینک باید تار شوند تا هر یک بتوانند بخشی از تصاویر را مشاهده کنند، سپس مغز ما  ورودی های هر چشممان را در یک تصویر واحد ترکیب میکند که سه بعدی به نظر میرسد. این در حالی است که عینکهای پسیو کمی متفاوت هستند. این عینکها با استفاده از لنز‌های قطبی (پولاریزه شده) نورهای متفاوت دریافتی از هر چشم را  مسدود میکنند که این امر منجر به ایجاد اثراتی مشابه با عینکهای اکتیو اما بدون ترکیب الکترونیک در عینک میشود.

 

تفاوت میان ۳ بعدی اصلی و ۳ بعدی مجازی چیست؟
۳ بعدی اصلی به برنامه ها و تصاویری گفته میشود که با استفاده از دوربین های ۳ بعدی فیلمبرداری شده اند. تصاویر ۳ بعدی مجازی در اصل به صورت ۲ بعدی فیلمبرداری شده اند اما بعدا تلویزیون وضوح بالای شما آنها را به حالت ۳ بعدی تبدیل میکند. کیفیت این دو حالت متفاوت است.

 

عینک های ۳ بعدی را چطور باید تمیز کرد؟
روش اصولی تمیز کردن عینک های ۳ بعدی این است که در هر بار یک سمت لنز را تمیز کنید. عینک های ۳ بعدی عملا در هر لنز خود دو صفحه دارند، بنابراین اگر همزمان به دو سمت آن فشار وارد کنید لنزها بهم فشرده خواهند شد، در اینصورت با هم تماس یافته و کیفیت مشاهده ۳ بعدی دچار اختلال میگردد. ابتدا یک سمت و سپس سمت دیگر را با دستمال ریزدانه میکرو فیبری تمیز کنید.

از استفاده کردن از مواد شیمیایی محتوی الکل، حلال ها، یا مواد فعال سطحی، یا مواد شیمیایی مانند موم، بنزن، تینر یا روغن روانساز خودداری کنید. این مواد باعث تغییر رنگ و یا ترک خوردن سطح لنز میشوند. همچنین هرگز نباید مایعات تمیزکننده را مستقیما به لنز اسپری کنید در عوض آنها را به دستمال اسپری کنید.

 

 

سایر مقالات مربوط به سخت افزار


 

پشتیبانی تلفنی:

چنانچه سوالی در مورد این مطلب دارید، همکاران ما ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستند.

شماره سراسری: ۹۰۹۹۰۷۱۱۱۲ – ۹۰۹۹۰۷۱۱۱۳ تهران: ۹۰۹۲۳۰۵۲۱۳ (تماس از خط ثابت)

پاسخ دهید