آموزش استفاده از وکتور در فتوشاپ

0

آموزش استفاده از وکتور در فتوشاپ

 

 

آموزش استفاده از وکتور در فتوشاپ

 

 

تصاویر وکتور فایل های گرافیکی هستند که در آنها اندازه معنی ندارد، و شما میتوانید سایز این عکس ها را بدون افت کیفیت تا ۳۲۰۰۰ پیکسل نیز بزرگ کنید.

 

به همین دلیل، استفاده از تصاویر Vector (برداری) در طراحی هایی که بسیار بزرگ هستند (مثل پوستر، بنر، و بیلبورد) استفاده زیادی میشود. البته فایل های وکتور در طراحی فلش، انیمیشن، و حتی تیزرهای ویدیویی نیز قابل استفاده است.

 

برای کار بر روی وکتور ها از نرم افزار Illustrator از شرکت Adobe میتوانید استفاده کنید ولی ممکن است این نرم افزار را در اختیار نداشته باشید و بخواهید در فتوشاپ از وکتور ها استفاده کنید.

 

در ادامه مطلب روش استفاده از وکتور در فتوشاپ را آموزش خواهیم داد.

 

یک بار فایل وکتور را با فوتوشاپ باز کنید، شما تمام اشیا را در لایه یکسان خواهید داشت. شما نمیتوانید هر وکتور را جداگانه انتخاب و حرکت دهید، زیرا تمام آنها با هم ادغام شده اند.

 

برای خارج و وارد کردن یکی از وکتورها یکی از آنها را با ابزار Rectangular Marquee انتخاب کنید و با استفاده از دکمه های Ctrl + C کپی کنید.

 

در جایی که میخواهید از وکتور استفاده کنید آن را با دکمه های Ctrl + V در محل جدید Paste کنید.

 

در این زمان اگر در مورد سایز وکتور مطمعن نیستید، پیشنهاد میکنیم که آن را به شئ هوشمند تبدیل کنید. برای انجام این کار، در پنجره لایه ها برروی لایه جمجمه (در پروژه من) کلیک کرده، و Convert to Smart Object را انتخاب میکنیم.

 

 

سایر مقالات مربوط به فتوشاپ

پشتیبانی تلفنی:

چنانچه سوالی در مورد این مطلب دارید، همکاران ما ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستند.

شماره سراسری: ۹۰۹۹۰۷۱۱۱۲ – ۹۰۹۹۰۷۱۱۱۳ تهران: ۹۰۹۲۳۰۵۲۱۳ (تماس از خط ثابت)

پاسخ دهید