آموزش استفاده از گوگل درایو

0

آموزش استفاده از گوگل درایو

 

 

آموزش استفاده از گوگل درایو

 

 

گوگل درایو نام سرویس ابری شرکت گوگل است. این سرویس رقبای زیادی همچون دراپ باکس دارد. اما اعتبار گوگل باعث شده که کاربران زیادی به سمت این سرویس ابری روی بیاورند.

 

شما میتوانید فایل های مورد نیاز خود یا دوستانتان را در این سرویس آپلود کنید تا هم خودتان و هم دوستانتان بتوانید از آنها استفاده کنید.

 

اما برای کار با این سرویس باید چند نکته را بدانید. در این مطلب آموزش استفاده از گوگل درایو را برای شما آماده کرده ایم.

 

فضای رایگان اسناد
همانطور که میدانید با گوگل درایو میتوانید اسناد مختلف را بسازید و یه صورت گروهی روی آنها کار کنید.

گوگل داکس مستقیما با گوگل درایو یکپارچه شده و به شما اجازه میدهد با همکارانتان هم‌ زمان و به صورت‌ زنده روی فایل یک سند، Spreadsheet کار کنید. ولی نکته جالب آن است که فضای اشغال شده توسط گوگل‌ داکس جزو فضای اختصاصی رایگان ۵ گیگابایتی درایو محسوب نمیشود و از آن فضا، حافظه ای را به خود اختصاص نمیدهد.

امکان آپلود ۳۰ نوع فایل مختلف
فایل‌ های فتوشاپ، عکس‌ ها، ویدیو ها و هر آنچه که کاربرد زیادی در دنیای کنونی دارد، همه توسط گوگل درایو پشتیبانی شده و میتوانید آنها را در درایو ذخیره کرده و یا آنها را باز و مشاهده کنید. بنابراین میتوانید ویدیوی مورد علاقه خود را در درایو بارگذاری کرده و سپس آن را در مرورگرتان تماشا کنید.

اشتراک‌گذاری فایل‌ها، پوشه ها و یا حتی درایو اختصاصیتان
به مانند Google Docs میتوانید با کلیک راست بر روی فایل یا پوشه مورد نظرتان و انتخاب گزینه Share و انجام تنظیمات به اشتراک گذاری، هر آنچه که میخواهید را به اشتراک بگذارید. اگر میخواهید کسی به فایل‌های حافظه درایوی شما دسترسی داشته باشد کافی است بر روی کلید مربوط به آن شخص کلیک کرده و بدین ترتیب علامت + در بالا ظاهر میشود.

به کار گیری فناوری Google Goggles
به کمک تکنولوژی Goggles بهینه شده برای درایو میتوانید متون و عکس ها را در نوار جستجو، بیابید. به کمک فناوری OCR یا تشخیص متون به کار رفته در Goggles امکان جستجوی نوشته‌های موجود در اسناد PDF یا اسکن شده نیز مهیا است.

همکاری و بحث و نظر در مورد فیلم ها، عکس ها و بیشتر
امکان بحث و تبادل نظر در Google Docs به گوگل درایو نیز ورود کرده است. برای مثال اگر ویدیویی را در درایو آپلود کنید و آن را به اشتراک بگذارید میتوانید با ابزار کامنت گذاری در مورد آن با دیگران به بحث و تبادل نظر سازنده بپردازید.

نصب برنامه‌های ثالث و جانبی
توسعه‌ دهندگان برنامه‌ های جانبی، نرم افزارهای کاربردی مناسبی را به صورت یکپارچه شده با گوگل درایو ایجاد کرده اند. Pixlr برنامه‌ای برای ویرایش عکس‌ های آپلود شده، HelloFax برنامه ای برای ارسال رایگان فکس و… همگی برای داشتن تجربه بهتر شما با گوگل درایو تولید شده اند. برای دریافت این برنامه‌ ها و برنامه‌ های مفید دیگر میتوانید از مسیر زیر استفاده کنید:


Google Drive > Settings > Manage apps > Get more apps

 

 

سایر مقالات مربوط به گوگل درایو

پشتیبانی تلفنی:

چنانچه سوالی در مورد این مطلب دارید، همکاران ما ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستند.

شماره سراسری: ۹۰۹۹۰۷۱۱۱۲ – ۹۰۹۹۰۷۱۱۱۳ تهران: ۹۰۹۲۳۰۵۲۱۳ (تماس از خط ثابت)

پاسخ دهید