آموزش اسکرین شات و آپلود عکس

0

آموزش اسکرین شات و آپلود عکس

 

 

آموزش اسکرین شات و آپلود عکس

 

 

ممکن است بخواهید از صفحه کامپیوتر خود اسکرین شات (عکس) بگیرید و آن را برای کسی بفرستید. نرم افزار های بسیاری برای این کار وجود دارد ولی در خود ویندوز بدون نیاز به نرم افزار این کار عملی است و میتوانید به راحتی از صفحه کامپیوتر خود عکس بگیرید.

 

در ادامه مطلب روش گرفتن اسکرین شات و آپلود عکس را آموزش خواهیم داد.

 

در ویندوزهای XP و ۷ ، برای عکس گرفتن از صفحه نمایش، باید ابتدا کلید Print Screen کیبورد را بزنید. با این کار، عکس صفحه نمایش در حافظه ویندوز کپی میشود. سپس باید یک برنامه ویرایش عکس (مثل Paint ویندوز) را باز کرده و با انتخاب گزینه Paste از منو، و یا زدن کلید های Ctrl+V ، عکس در محیط ویرایشگر قرار میگیرد. سپس باید آن را ذخیره کنید.

 

با این کار عکسی از تمام صفحه گرفته میشود. برای عکس گرفتن از پنجره فعال نیز، باید به طور همزمان کلیدهای Alt + Print Screen را بزنید و باقی مراحل را انجام دهید.

 

(کلید Print Screen معمولا در بالاترین ردیف کلید های کیبورد در سمت راست قرار دارد. البته ممکن است اسم آن به صورت مخفف، مثلا Prt Scr نوشته شده باشد)

 

 

(محل قرارگیری کلید Print Screen در کیبورد های مختلف)

 

 

اما در ویندوز ۸ و ۱۰ ، کار بسیار ساده تر شده است. با فشردن کلید Print Screen ، عکس صفحه نمایش به صورت اتوماتیک با فرمت PNG در پوشه My Pictures ذخیره میشود.

برای گرفتن عکس از پنجره فعال نیز، باید کلید های Win + Print Screen را به طور همزمان فشار دهید.

 

بعد از ذخیره سازی عکس باید آن را آپلود کنید تا بتوانید با دیگران به اشتراک بگذارید.

 

ابتدا عکس خود را برای قرار گیری در آپلود سنتر آماده کنید. اکثر آپلود سنتر ها از فرمت های رایج عکس مانند JPG ، GIF و … استفاده میکنند.

 

وارد سایت Imgsafe.org شوید.

 

با استفاده از دکمه Browse Files عکس مورد نظر خود را انتخاب کنید. با استفاده از قابلیت کشیدن و رها کردن نیز میتوانید عکس خود را به محل مورد نظر بکشید.

 

سپس بر روی دکمه Upload کلیک کنید تا عکس شما آپلود شود.

 

آموزش آپلود عکس

 

عکس خود را در انتهای صفحه میتوانید مشاهده کنید که با کلیک بر روی آن عکس باز شده و میتوانید از لینک آن برای انتاشر عکس استفاده کنید.

 

در زیر چند سایت ایرانی و خارجی را برای آپلود عکس معرفی میکنیم:

ایرانی

Uupload.ir

۸pic.ir

Picofile.com

Img7.ir

 

خارجی

Imageupload

Pictr

Img42

 

سایر مقالات مربوط به خدمات وب سایت ها

 

سایر مقالات مربوط به ویندوز

پاسخ دهید