آموزش افزایش سرعت سایت

0

آموزش افزایش سرعت سایت

 

 

آموزش افزایش سرعت سایت

 

 

یکی از نگرانی های صاحبان سایت و طراحان سایت سرعت بارگذاری سایت میباشد. هرچه سرعت یک سایت بالاتر باشد میزان رضایت مندی کاربران بیشتر شده و باعث میشود میزان بازدید کننده یک سایت افزایش یابد.

 

در ادامه مطلب چند راه برای افزایش سرعت یک سایت را معرفی خواهیم داد.

 

Keep-Alive را فعال کنید.

Keep-Alive سیگنالی است که در فواصل زمانی از پیش تعین شده ارسال میشود و نقش مهمی را در اینترنت ایفا میکند. بعد از ارسال سیگنال، در صورتی که جوابی دریافت نشود، پیوند قطع شده محسوب شده و اطلاعات پیش رو، تا زمان برقراری دوباره پیوند، از راه‌های دیگر تعیین خواهند شد.

 

برای فعال سازی این قابلیت باید با پشتیبان سرور خود تماس بگیرید.

 

صفحات هدف را قابل کش کنید.
صفحات طراحی شده مخصوص موبایل، کاربران را به آدرس دیگری (مثل www.Example.ir به m.example.ir) منتقل خواهند ساخت، به همین دلیل فعال بودن قابلیت کش در این ریدایرکت‌ ها میتواند در بارگذاری بعدی سایت شما مفید واقع شود. از ۳۰۲ Redirect به همراه کش با مدت زمان یک روزه استفاده کنید که شامل Vary: User-Agent در کنار Cache-Control: Private باشد. در این صورت، تنها کاربران مراجعه کننده از سایت‌های موبایل منتقل خواهند شد.

 

علامت سوال را از منابع ثابت پاک کنید.
هر چند برخی از Proxy ‌های نامناسب از این مورد چشم پوشی میکنند و یا میتوان با تغییر اولیت پارامتر‌ها از این مورد گذر کرد اما به طور معمول، شما نمیتوانید لینکی با علامت «؟» در پایان را کش کنید. حتی اگر Cache-Control: Public نیز استفاده شده باشد. این علامت مشابه استفاده از Ctrl+F5 عمل میکند. از این علامت تنها در انتهای منابع پویا استفاده کنید.

 

 

سایر مقالات مربوط به طراحی سایت

پشتیبانی تلفنی:

چنانچه سوالی در مورد این مطلب دارید، همکاران ما ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستند.

شماره سراسری: ۹۰۹۹۰۷۱۱۱۲ – ۹۰۹۹۰۷۱۱۱۳ تهران: ۹۰۹۲۳۰۵۲۱۳ (تماس از خط ثابت)

پاسخ دهید