آموزش افزایش سرعت ویندوز ۱۰

0

آموزش افزایش سرعت ویندوز ۱۰

 

 

آموزش افزایش سرعت ویندوز 10

 

 

ویندوز ۱۰ یکی جدیدترین ویندوز های مایکروسافت به شمار میاید و از محبوبیت بسیاری برخوردار است. شاید بعد از مدتی کار با این ویندوز و نصب برنامه های مختلف احساس کنید از سرعت ویندوز کاسته شده و دیگر با سرعت هنگام روشن کردن سیستم آماده کار نمیشود.

 

در ادامه مطلب روش افزایش سرعت در ویندوز ۱۰ را آموزش خواهیم داد.

 

برای افزایش سزعت ویندوز ۱۰ میتوانید نرم افزار هایی که به هنگام شروع به کار ویندوز اجرا میشوند را متوقف کنید تا با ویندوز اجرا نشوند.

 

برای محدود کردن استارتاپ‌ ها در ویندوز ۷ نیاز به یک ابزار کمکی همچون MSCONFIG خواهید داشت، اما خوشبختانه در ویندوز ۸ به بعد مایکروسافت ساز و کاری راحت برای این کار تعبیه کرده است.

بر این اساس استفاده کنندگان ویندوز ۸ به بعد برای محدود کردن اجرای Startup ها کافی است برنامه سیستمی تسک منیجر را با میانبر Ctrl + Shift + Esc باز کرده و سپس به سربرگ Startup بروند.

در این قسمت برنامه‌ های استارتاپ بر اساس نام ردیف شده‌اند و در کار کنار آنها میزان فضایی که هر برنامه در هنگان شروع به کار ویندوز اشغال میکند در سه سطح قرار داده شده است. با کلیک راست و انتخاب گزینه Disable بر روی هر برنامه میتوانید آن را غیرفعال کنید. البته به یاد داشته باشید اجرای صحیح هر برنامه ممکن است به اجرای موازی برنامه دیگری بستگی داشته باشد از این رو از غیر ضروری بودن آن قبل از اعمال تغییرات اطمینان خاطر کسب کنید.

 

 

سایر مقالات مربوط به ویندوز ۱۰

پشتیبانی تلفنی:

چنانچه سوالی در مورد این مطلب دارید، همکاران ما ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستند.

شماره سراسری: ۹۰۹۹۰۷۱۱۱۲ – ۹۰۹۹۰۷۱۱۱۳ تهران: ۹۰۹۲۳۰۵۲۱۳ (تماس از خط ثابت)

پاسخ دهید