آموزش انتخاب بهترین آنتی ویروس

0

آموزش انتخاب بهترین آنتی ویروس

 

 

آموزش انتخاب بهترین آنتی ویروس

 

 

انتخاب یک آنتی ویروس خوب و مناسب که بتواند از سیستم به درستی محافظت کند برای کاربران یکی از مسائل مشکل در امینت سیستم به حساب میاید. بر روی ویندوز نیز به صورت پیش فرض یک نرم افزار امنیتی وجود دارد که برخی کاربران به آن اطمینان دارند و بعضی دیگر ندارند.

 

در ادامه روش انتخاب آنتی ویروس منایب را آموزش خواهیم داد.

 

وب سایت های مختلفی وجود دارند که در آنها میتوانید نتایج آزمایشات مختلف بر روی آنتی ویروس ها را مشاهده کنید. یکی از معروف ترین آنها AV TEST نام دارد. AV TEST آزمایشات مختلف را بر روی آنتی ویروس های متفاوت انجام میدهد و بسته به کارایی، میزان حفاظت و پایداری، آنها را رتبه بندی میکند. این سایت در انتها بیان میکند که هر آنتی ویروس چه عملکردی را در برابر بدافزارها داشته و رابط کاربری آن به چه میزان کارایی داشته است.

 

اگر به دنبال نصب یک آنتی ویروس جدید هستید، بدنیست ابتدا نتیجه تست ها را ببینید و سپس یکی از بهترین ها را انتخاب کنید. مدنظر داشته باشید که هیچ گزینه ای به عنوان بهترین آنتی ویروس برتر وجود ندارد و حتی اگر بهترین آنتی ویروس ماه جاری را انتخاب کنید، این نتیجه ممکن است در ماه آینده تغییر یابد.

 

اگر شما سایت AV TEST را برای مشاهده عملکرد نرم افزار امنیتی مایکروسافت ( شامل ویندوز دیفندر در ویندوز ۸ و Microsoft Security Essentials برای نسخه های قدیمی تر ویندوز) مشاهده کنید، متوجه یک نتیجه شگفت انگیز خواهید شد. ویندوز دیفندر یا برنامه امنیتی یادشده ساخت مایکروسافت، ظاهرا در انتهای لیست برنامه های امنیتی با میزان تشخیص صفر قرار دارد.

 

مدنظر داشته باشید که این برنامه به عنوان یک مبنا در نظر گرفته شده بنابراین برنامه های دیگر با این برنامه مقایسه شده اند و کیفیت برتر آنها در مقایسه با این برنامه به بررسی گذاشته شده است. در واقع این روشی دیگر برای مشخص کردن عملکرد ضعیف برنامه امنیتی مایکروسافت، طبق نتایج AV TEST است. پیش از اینکه این برنامه به عنوان یک مبنا در نظر گرفته شود نیز قعر جدول، جایگاه آن بود.

 

حقیقت آن است که اگر شما یک کاربر زبده در امور امنیتی هستید و یا واقعا از آنچه در پس زمینه سیستم عامل شما میگذرد اطلاع دارید، این نرم افزار امنیتی گزینه مناسبی برای شماست. اما اگر میخواهید دفاع همه جانبه ای از سیستم شما صورت گیرد، بهتر است از یک نرم افزار امنیتی دیگر بر روی رایانه خود استفاده کنید. مسئله مهم این است که اگر از ویندوز ۷ یا ویندوز ویستا استفاده میکنید مدنظر داشته باشید که ویندوز دیفندر موجود بر روی این نسخه های سیستم عامل ویندوز تنها یک برنامه برای جلوگیری از ورود بدافزارهای جاسوسی است و نه یک آنتی ویروس. ویندوز دیفندر تنها بر روی ویندوز ۸ و بالاتر به عنوان یک آنتی ویروس کاربرد دارد.

 

 

سایر مقالات مربوط به آنتی ویروس

پاسخ دهید