آموزش انجام سریع محاسبات در ورد

0

آموزش انجام سریع محاسبات در ورد

 

 

آموزش انجام سریع محاسبات در ورد

 

 

کسانی که با نرم افزار اکسل کار کرده اند میدانند که این نرم افزار برای انجام محاسبات به کار گرفته میشود ولی نرم افزار ورد توانایی محاسبات را مانند مانند اکسل ندارد. اما با فعال کردن قابلیتی در نرم افزار ورد آفیس میتوانید این کار را تا حدی انجام دهید.

 

در ادامه مطلب روش انجام محاسبه با ورد را آموزش خواهیم داد.

 

۱ـ نرم‌افزار Word را اجرا کرده و پس از مراجعه به منوی File روی Options کلیک کنید.
 
۲ـ از سمت چپ گزینه‌ Quick Access Toolbar را کلیک کرده و در سمت راست، از منوی پایین افتادنی در بخش Choose Command From گزینه‌ All Commands را انتخاب کرده و در ادامه فهرست موجود در این بخش را به پایین اسکرول کرده و گزینه‌ Calculate را پیدا کنید.

 

آموزش انجام سریع محاسبات در ورد


 
۳ـ پس از پیدا کردن این گزینه‌ روی آن کلیک کرده و روی گزینه‌ Add در میانه صفحه کلیک کنید.
 
۴ـ با کلیک روی OK تغییرات را ذخیره کرده و پنجره‌ تنظیمات را ببندید.
 
۵ـ اکنون در بالا سمت چپ محیط کاربری نرم‌ افزار ورد آیکون جدیدی را که به شکل یک دایره است مشاهده خواهید کرد. از حالا به بعد هرگاه نیازمند مشاهده نتیجه محاسبات خود در ورد بودید کافی است متن محاسباتی مورد نظرتان را تایپ کرده و پس از انتخاب آن (کشیدن ماوس روی متن) روی این آیکون کلیک کنید تا در نوار وضعیت (نوار پایین واژه‌پرداز) نتیجه محاسبات را مشاهده کنید.

 

آموزش انجام سریع محاسبات در ورد

نکته: چنانچه متن شما شامل اعداد مختلف باشد و میان این اعداد، علامت‌های محاسباتی همچون ضرب، تقسیم و… قرار نگرفته باشد می‌توانید با انتخاب کل متن و کلیک روی آیکون محاسبه سریع، حاصل جمع اعداد موجود در میان متن را مشاهده کنید.

 

 

سایر مقالات مربوط به آفیس

پاسخ دهید