آموزش برداشتن قسمتی از عکس

0

آموزش برداشتن قسمتی از عکس

 

 

آموزش برداشتن قسمتی از عکس

 

 

حتما برایتان پیش آمده زمانی که عکسی میگیرید در عکس تصاویری هستند که ممکن است عکس شما را خراب کنند و بخواهید قسمتی از عکش را حذف نمایید به صورتی که از زیبایی عکس کاسته نشود.

 

در ادامه مطلب روش برداشتن قسمتی از عکس را آموزش خواهیم داد.

 

ابزار کاربردی Clone Stamp به شما کمک میکند قسمت‌ هایی را که میخواهید از تصویر حذف کنید با استفاده از دیگر قسمت‌ های عکس پوشش دهید. این ابزار هنگامی استفاده میشود که شی مورد نظر با فضای پس‌ زمینه هم سطح باشد. برای استفاده از این ابزار ابتدا عکس مورد نظر را در فتوشاپ باز کنید. سپس در نوار ابزارها Clone Stamp را با آیکونی شبیه مهر پیدا کنید. با فشار دادن دکمه S نیز این ابزار فعال میشود.
 
پس از انتخاب این ابزار ابتدا نقطه مورد نظر را برای حذف کردن انتخاب و سپس نقطه هم سطح آن را برای پوشش دادن پیدا کنید. حال دکمه Alt را نگه دارید، یک دایره روی تصویر ظاهر میشود. این دایره را دقیقا به مسیری که میخواهید از آن برای پوشش تصویر استفاده کنید، هدایت و روی آن کلیک کنید. در این مرحله به نگهداشتن دکمه Alt نیازی نیست. سپس نشانگر موس را به نقطه اضافه هدایت و روی آن کلیک کنید. تصویر در نقطه اضافه تکرار میشود. این کار را آن قدر ادامه دهید تا عامل اضافه تصویر حذف شود.
 
هنگام انجام کار میتوانید با نگهداشتن Alt نقطه مبدا را برای پوشش‌ دهی عوض کنید. فتوشاپ برای راحتی شما یک پیش‌ نمایش از نتیجه کار نمایش میدهد تا بهتر کار را انجام دهید. هنگام استفاده از این ابزار دایره توخالی نشانگر شما و علامت + محل منبع را نشان میدهد.

 

 

سایر مقالات مربوط به فتوشاپ

پشتیبانی تلفنی:

چنانچه سوالی در مورد این مطلب دارید، همکاران ما ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستند.

شماره سراسری: ۹۰۹۹۰۷۱۱۱۲ – ۹۰۹۹۰۷۱۱۱۳ تهران: ۹۰۹۲۳۰۵۲۱۳ (تماس از خط ثابت)

پاسخ دهید