آموزش برداشتن متن از روی عکس

0

آموزش برداشتن متن از روی عکس

 

 

آموزش برداشتن متن از روی عکس

 

 

ممکن است در تصویر خود متنی داشته باشید که بخواهید آن را حذف کنید. راه های زیادی برای این کار وجود دارد ولی یکی از بهترین نرم افزار ها برای این کار فتوشاپ میباشد که با استفاده از آن میتوانید به راحتی این کار را انجام دهید.

 

در ادامه مطلب روش حذف نوشته از روی عکس را آموزش خواهیم داد.

 

Spot Healing Brush
حذف نوشته اضافه در فتوشاپ به وسیله یکی از ابزارهای این نرم‌افزار انجام میشود. این ابزار Spot Healing Brush نام دارد و آیکون آن شبیه چسب زخم است. این ابزار کار کردی مانند Clone Stamp دارد، با این تفاوت که عملکرد آن به صورت خودکار انجام میشود. به این صورت که با توجه به نقاط اطراف محل مورد نظر، آن را پوشش میدهد.
 
برای استفاده از این ابزار باید در ستون ابزار ها آن را به شکل چسب زخم پیدا یا با زدن دکمه J آن را فعال کنید. عملکرد این ابزار مانند ابزار براش است، یعنی کافی است با نگهداشتن کلیک چپ، محلی را که میخواهید حذف شود با حرکت ماوس پوشش دهید. پس از رها کردن دکمه ماوس، قسمت مورد نظر با نقاط اطراف پوشش داده میشود.
 
این ابزار بسیار هوشمند عمل میکند، اما ممکن است برای قسمت‌ های بزرگ زیاد کارامد نباشد. پس بهتر است برای پوشش نقاط کوچک از آن استفاده کنید.
 
اگر در ستون ابزارها، کلیک راست را روی آیکون Spot Healing Brush نگه دارید، آیکون‌ های بیشتری به نمایش گذاشته میشود. Healing Brush با آیکونی شبیه ابزار قبلی یعنی چسب زخم، ترکیبی از دو ابزار Clone Stamp و Spot Healing Brush است که به شما اجازه میدهد محل پوشش‌ دهی را خودتان انتخاب کنید. برای این کار کافی است مانند روش اول دکمه Alt را نگه دارید تا نشانگر ماوس به دایره‌ای تو پر تبدیل شود.
 
سپس Alt را رها کنید و به نقطه مورد نظرتان بروید. تا این جای کار همه چیز مانند ابزار Clone Stamp است، با این تفاوت که تصویر دقیقا دوباره‌ سازی نمیشود، بلکه به‌ صورت هوشمندانه‌ای با محیط اطراف تطابق پیدا میکند. برای این که نتیجه بهتری بگیرید، باید این ابزارها را با هم ترکیب و باتوجه به تشخیص خودتان، از هر کدام از آنها در موقعیت مناسب استفاده کنید.

 

 

سایر مقالات مربوط به فتوشاپ

پشتیبانی تلفنی:

چنانچه سوالی در مورد این مطلب دارید، همکاران ما ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستند.

شماره سراسری: ۹۰۹۹۰۷۱۱۱۲ – ۹۰۹۹۰۷۱۱۱۳ تهران: ۹۰۹۲۳۰۵۲۱۳ (تماس از خط ثابت)

پاسخ دهید