آموزش تبدیل صوت فارسی به نوشتار

0

آموزش تبدیل صوت فارسی به نوشتار

 

 

آموزش تبدیل صوت فارسی به نوشتار

 

 

بسیاری از کابران تایپ کردن متون برایشان کار بسیاری زمان گیر و سختی به حساب میاید و در این کار سرعت لازم را ندارند. گوگل که بسیاری خدمات رایگان را برای کاربران فراهم میاورد این بار برای کاربران فارسی زبان امکانی را بوجود آورده است که میتوانند با استفاده از یک مرورگر و میکروفن مطالب خود را با استفاده از صوت تایپ کنند.

 

در ادامه مطلب درباره تایپ صوتی گوگل بیشتر توضیح خواهیم داد.

 

این قابلیت در سرویس گوگل داک فعال شده و کاربران با استفاده از مرورگر کروم و یک میکروفن مناسب و البته دسترسی به اینترنت میتوانند از آن بهره‌ مند شوند.


۱ـ ابتدا به محیط کاربری خود در سرویس گوگل داک وارد شوید.
 
۲ـ روی گزینه‌ New کلیک کرده و صفحه جدیدی را ایجاد کنید. (همچنین می‌توانید فایل‌های موجود را نیز کلیک کرده و آنها را آماده ویرایش کنید)
 
۳ـ به منوی Tools رفته و روی گزینه Voice Typing کلیک کنید.
 
۴ـ اکنون آیکون تایپ صوتی در سمت چپ صفحه برای شما نمایش داده میشود. در بالای این آیکون نوار کوچکی وجود دارد که با کلیک روی آن میتوانید زبان مورد نظر برای صحبت کردن را انتخاب کنید. (شما میتوانید با اسکرول کردن این فهرست به پایین، زبان فارسی را از میان زبان‌های موجود انتخاب کنید)

۵ـ پس از اتصال میکروفن به رایانه و اطمینان از صحت عملکرد و کیفیت آن، روی آیکون میکروفن کلیک کرده و صحبت کردن را آغاز کنید. (پیشنهاد میکنیم در محیطی ساکت و بدون صداهای مزاحم، این قابلیت را مورد استفاده قرار داده و کلمات را به‌ صورت شمرده و آرام بیان کنید)
 
۶ ـ مشاهده میکنید که صحبت‌ های شما به سرعت به متون تایپی تبدیل میشود و میتوانید این متون را در هر برنامه یا بخش دیگری کپی و استفاده کنید.
 
نکته: درحال حاضر این سرویس در تشخیص برخی کلمات با مشکل مواجه است که انتظار میرود به مرور زمان و با استفاده کاربران از آن، دقت تشخیص در زبان فارسی افزایش یافته و کاربران بتوانند با سرعت بیشتری صحبت کرده و متون مورد نظرشان را به‌ صورت تایپ شده مشاهده کنند.

 

 

سایر مقالات مربوط به خدمات وب سایت ها

پشتیبانی تلفنی:

در صورت نیاز به آموزش یا راهنمایی بیشتر، با ما تماس بگیرید.

شماره تلفن: ۹۰۹۹۰۷۱۶۵۴ (تماس از خط ثابت، پشتیبانی ۲۴ ساعته)

پاسخ دهید