آموزش تبدیل Gif به ویدیو

0

آموزش تبدیل Gif به ویدیو

 

 

آموزش تبدیل Gif به ویدیو

 

 

Gif نوعی فایل تصویری متحرک است. این فایل ها از چندین تصویر پشت سر هم تشکیل شده اند. این فایل ها توسط کامپیوتر به صورت عکس شناخته میشوند و در بسیاری از گوشی ها و سیستم های خانگی قابل پخش نیستند. شاید به همین دلیل بخواهید این فایل ها را به ویدیو تبدیل کنید.

 

در این مطلب آموزش تبدیل Gif به ویدیو را برای شما آماده کرده ایم.

 

برای این کار ما از نرم افزار فتوشاپ استفاده میکنیم.

 

– فتوشاپ را باز کنید و از منوی File گزینه Open را انتخاب کنید و سپس تصویر GIF مورد نظر را انتخاب کنید.


– از منوی Window گزینه Timeline را انتخاب کنید.

 

آموزش تبدیل Gif به ویدیو


– خواهید دید که یک پنجره کوچک باز میشود که در بالا سمت چپ آن کلمه Timeline نوشته شده است. به این پنجره های کوچک در فتوشاپ پنل (Panel) میگویند. در اینجا میتوانید هر تغییری مربوط به تصاویر متحرک را که میخواهید، انجام دهید. در این پنل از پایین سمت چپ گزینه سه خط را انتخاب کنید.


– با این کار کمی شکل پنل شما تغییر میکند. حالا باید گزینه Render Video را از منویی که در بالا سمت راست این پنل وجود دارد انتخاب کنید.


– کمی صبر کنید تا پنجره جدید باز شود


– در پنجره باز شده در بالاترین کادر نامی برای ویدیوی خود انتخاب کنید و بعد با استفاده از Select Folder پوشه ای که میخواهید ویدیو در آن ساخته شود را انتخاب کنید.


از منوی Preset میتوانید تنظیمات مخصوص به دستگاه های مختلف را انتخاب کنید. برای مثال اندروید یا اگر میخواهید آن را در یوتیوب آپلود کنید میتوانید از گزینه های مربوط به آن استفاده کنید. اگر هم که مقصد خاصی ندارید و فقط میخواهید یک ویدیوی معمولی بدون هیچ تنظیمات خاصی باشد میتوانید بسته به کیفیتی که میخواهید ویدیو داشته باشد، از گزینه های High Quality و Medium و Low استفاده کنید.


از قسمت Size میتوانید حجم ویدیو را تغییر دهید.


از قسمت Frame Rate میتوانید سرعت فریم بر ثانیه ویدیو را تغییر دهید.


توجه کنید که تمام تنظیمات در این قسمت دلخواه میباشند و شما میتوانید اصلا دست به آن ها نزنید.


– در پایان گزینه Render را انتخاب کنید تا ویدیوی شما آماده شود.

 

 

سایر مقالات مربوط به فتوشاپ

پاسخ دهید