آموزش جلوگیری از هک شدن موبایل اندروید

0

آموزش جلوگیری از هک شدن موبایل اندروید

 

 

آموزش جلوگیری از هک شدن موبایل اندروید

 

 

گوشی های هوشمند همیشه در معرض هک شدن هستند. به همین دلیل شما باید نکات بسیار ساده و مهمی را در گوشی رعایت کنید تا دچار مشکل نشوید.

 

در این مطلب آموزش جلوگیری از هک شدن موبایل اندروید را برای شما آماده کرده ایم.

 

۱- باز نکردن لینک های موجود در ایمیل‌ های نا‌شناس

بهتر است پیام‌ های نا‌شناس و یا ایمیل‌ های نامطلوبی را که در آنها لینکی درج شده است را مورد استفاده قرار ندهید، زیرا در اکثر مواقع مخربان با ارسال یک کد مخرب میتوانند اسمارت فون و یا تبلت شما را تحت کنترل در بیاورند و این بدان دلیل است که شما ایمیل حاوی لینک را مورد استفاده قرار داده‌ اید.

۲- عدم استفاده از بازی‌ ها و اپلیکیشن‌ های موجود در منابع غیر معتبر
اگر به بازی و یا اپلیکیشن احتیاج دارید، سعی کنید آنها را از منابع معتبر دریافت کنید، چرا که بعضی از همین بازی‌ ها میتوانند پر از کدهای مخربی باشند که باعث بروز مشکلات حاد شوند. با وجود عدم پشتیبانی برخی از اپ استورها از کاربران ایران، سایت های فارسی معتبری هم برای دانلود نرم افزار موبایل وجود دارند.


۳- حفاظت از اطلاعات موقعیتی و شخصی
اگر علاقمند به عکاسی با تلفن شخصی خودتان هستید و نمیخواهید اطلاعات موقعیتی و برخی دیگر از اطلاعات شخصی شما توسط عکس گرفته شده منتشر شود، کافیست گزینه‌ های مربوط به GPS Camera را غیرفعال کنید.

دلیل این کار این است که وقتی شما در حال عکاسی با موبایل خود هستید، دوربین اطلاعات موقعیتی شما را توسط GPS دریافت کرده و ضمیمه تصویر میکند و همچنین برخی اطلاعاتی مثل نام تلفن و نوع دوربینی که با آن تصویر ثبت شده نیز همراه تصویر گرفته شده ذخیره میشوند.

این اطلاعات به راحتی قابل مشاهده است و هنگامی که شما تصاویر خود را در شبکه‌ های اجتماعی منتشر میکنید، افراد مختلفی میتوانند این اطلاعات را مشاهده و از آنها سو استفاده کنند.

۴- وای فای و بلوتوث خود را خاموش نگه دارید

بلوتوث و وای فای خود را در مراکز شلوغ خاموش نگه دارید، چرا که امروزه بدون آن که شما متوجه امری شوید میتوانند به تلفن شما نفوذ پیدا کرده و اطلاعات شما را به سرقت ببرند، البته اگر شما به هر دلیلی نمیخواهید بلوتوث یا وای فای خود را خاموش کنید، بهتر است از گزینه «عدم نمایش از دیگران» و یا «حالت امن» یا گزینه‌ های مشابه که در بخش امنیتی تنظیمات دستگاه شما موجود است، استفاده کنید.

 

 

سایر مقالات مربوط به اندروید

پاسخ دهید