آموزش حذف آلبوم عکس در آیفون

0

آموزش حذف آلبوم عکس در آیفون

 

 

آموزش حذف آلبوم عکس در آیفون

 

 

در گالری آیفون پوشه های مختلفی وجود دارد که در هر کدام از آنها عکس ها قرار دارند. برخی از این آلبوم ها قابل حذف هستند اما برخی این قابلیت را ندارند. شاید برای حذف برخی از این فولدر ها به مشکل برخورده اید.

 

در این مطلب آموزش حذف آلبوم عکس در آیفون را برای شما آماده کرده ایم.

 

چرا نمیتوانید برخی از آلبوم‌ ها در آیفون و آیپد را حذف کنید؟
با اینکه اکثر ما کاربران iOS اطلاعات خود را با iCloud سینک میکنیم، ولی با این حال باید در نظر داشته باشیم که بعضی از کاربران آی دیوایس خود را با آیتونز سینک میکنند تا بتوانند عکس‌ ها و ویدیوهای قدیمی خود را با خیال راحت از آیفون یا آیپد خود حذف کنند. اگر شما هم همین کار را میکنید، پس کاملا مشخص است که چرا با آلبوم‌ های عکس در آی دیوایس خود مشکل دارید.

 

در ادامه توضیح خواهیم داد که شما چه چیزهایی را میتوانید در اپ Photos در آیفون و آیپد خود حذف کنید:

آلبوم‌ های عکسی که با iOS درست شده‌ اند
اگر مستقیما با خود آی دیوایس یک آلبوم را درست کرده باشید میتوانید به راحتی هر زمان که خواستید آن آلبوم را با آی دیوایس خود حذف کنید. حذف کردن یک آلبوم، عکس‌ های موجود در آن را از بین نمیبرد. شما فقط خود آلبوم را حذف میکنید. خود عکس‌ ها در مجموعه‌ ها، آلبوم‌ های دیگر و Photo Stream باقی خواهند ماند.

آلبوم‌ های عکسی که به طور اتوماتیک توسط iOS به وجود آمده‌ اند
نسخه‌ های جدید iOS به صورت اتوماتیک برخی از عکس‌ ها و ویدیو ها را در آلبوم‌ های مختلف سازمان‌ دهی میکند. مثلا عکس‌ های پانوراما در یک آلبوم جداگانه به صورت اتوماتیک طبقه‌ بندی میشوند. در حال حاضر این آلبوم‌ ها توسط کاربر قابل حذف شدن نیستند.

آلبوم‌ های عکسی که از PC یا مک سینک شده‌ اند
اگر آیفون یا آیپد خود را به آیتونز متصل کردید تا برخی از عکس‌ های موجود در کامپیوتر خود را به آی دیوایس خود منتقل کنید، آلبوم‌ هایی که به این طریق به وجود میایند را نمیتوانید با آیفون یا آیپد حذف کنید. برای حذف کردن این آلبوم‌ ها یا عکس‌ های داخل این آلبوم‌ ها، باید دوباره به آیتونز رجوع کنید. به عنوان مثال برای حذف کردن برخی از عکس‌ ها در یک آلبوم، ابتدا عکس‌ های مورد نظر را در آیتونز حدف کنید و بعد آن آلبوم را مجددا با آیفون خود سینک کنید. اگر میخواهید کل آلبوم را حذف کنید فقط کافی است تیک آن را در آیتونز بردارید و بعد دوباره آی دیوایس خود را با آیتونز سینک کنید.

آلبوم‌ های عکسی که توسط اپ‌ های اپ استور به وجود میایند
آلبوم‌ هایی که توسط برخی از اپ‌ های متفرقه ایجاد میشوند کمی برای کاربران دردسر درست میکنند. بعضی از اپ‌ ها این امکان را برای کاربر فراهم کرده‌اند که ویژگی ایجاد آلبوم را در این اپ‌ ها غیر فعال کند، در حالی که بقیه اپ‌ ها این اجازه را به کاربر نمیدهند. به عنوان مثال اپ Snapseed به طور پیش‌ فرض آلبوم خودش را در اپ Photos به وجود میاورد و هر عکسی که با این اپ ویرایش کنید را در آن آلبوم ذخیره میکند. با اینکه این ویژگی از نظر بسیاری از کاربران مفید است، ولی برخی دیگر هم از این ویژگی زیاد خوششان نمیاید. اگر شما جزو دسته دوم هستید میتوانید به Settings > Snapseed بروید و این ویژگی را غیرفعال کنید. بعضی از اپ‌ های دیگر هم این امکان را دارند که اجازه درست کردن آلبوم را به آنها ندهید، بد نیست همیشه در تنظیمات بررسی کنید که آیا اپ مورد نظر شما این ویژگی را دارد یا نه.

 

 

سایر مقالات مربوط به آیفون

پاسخ دهید