آموزش حل مشکلات رایج اندروید

0

آموزش حل مشکلات رایج اندروید

 

 

آموزش حل مشکلات رایج اندروید

 

 

برخی از مشکلات در گوشی های اندرویدی یکسان هستند و روش حل آنها نیز به یک صورت است. اگر یک گوشی اندرویدی داشته باشید قطعا این مشکلات را در گوشی خود مشاهده کرده اید و یا خواهید کرد.

 

به همین دلیل باید روش حل این مشکلات را بدانید.

 

در این مطلب آموزش حل مشکلات رایج اندروید را برای شما آماده کرده ایم.

 

۱٫ Google Play Store کار نمیکند
اگر در اجرای پلی‌ استور با مشکل مواجه شدید، ممکن است یک حافظه‌ پنهان خراب شده وجود داشته باشد. اکثر اوقات، با پاک کردن این حافظه مشکل حل میشود. برای این کار به مسیر Settings/Apps/All بروید. گوگل پلی استور را پیدا کنید و Clear Cache and Data را بزنید و بعد گوشی را ریستارت کنید.
 
۲٫ فضا کافی نیست (Insufficient Space on Device)
اندروید معمولا یک فضای ذخیره‌ سازی ثابت را برای برنامه‌ ها اختصاص میدهد که کاربران نمیتوانند آن را افزایش دهند. بنابراین گاهی اوقات ممکن است با وجود اینکه فضای ذخیره‌ سازی زیادی هم داشته باشید با این ارور مواجه شوید.
 
آسان‌ ترین راه برای آزاد کردن فضا، حذف کردن برنامه ها است. با این حال، اگر شما از برنامه‌ های موزیک مانند برنامه Spotify استفاده میکنید شاید پیدا کردن محل ذخیره فایل‌ های این برنامه زیاد آسان به نظر نرسد. سریع ترین راه برای آزادسازی حافظه، استفاده برنامه‏‏‌ های آزاد سازی حافظه مانند Clean Master میباشد.
 
۳٫ پلی‌ استور برنامه ‏‏‌ها را دانلود نمیکند
گاهی اوقات گوگل‌ پلی قادر به نصب برنامه‏‏‌ ها نیست. در چنین مواقعی دو راه برای حل این مشکل وجود دارد . اولین راه این است که حافظه پنهان گوگل پلی (Cache) را پاک کنید و راه دیگر این است که تاریخچه‌ پلی‌استور (Clear History) را پاک کنید.
 
۴٫ چگونه دوباره پلی‌ استور را نصب کنیم
شما بدون روت هیچ وقت نمیتوانید گوگل پلی استور را حذف کنید. بیشتر کاربرانی که فکر میکنند پلی‌ استور را حذف کرده اند، در واقع فقط آن را غیر فعال (Disable) کرده‌اند. برای فعال‌ سازی دوباره میتوانید به مسیر Settings/Apps/All بروید و دوباره آن را فعال (Enable) کنید.
 
۵٫ چگونه میتوانم پلی‌ استور را نصب کنم؟
برخی از گوشی های هوشمند ممکن است گوگل پلی‌ استور نداشته باشند. بنابراین شما باید آن را دانلود کرده و بر روی دستگاه نصب نمایید. اما قبل از نصب باید به بخش تنظیمات رفته و در آنجا از قسمت Security، تیک گزینه‌ Unknown Sources را فعال نمایید.
 
۶٫ نمیتوانم فایل های دانلود شده ام را پیدا کنم
در اندروید یک پوشه ذخیره پیش‌ فرض برای دانلود وجود دارد. برای اینکه آن را پیدا کنید شما به یک مدیریت فایل (File Manager) نیاز دارید. بعد از نصب آن با رفتن به مسیر کارت حافظه یا حافظه خود گوشی میتوانید آن را پیدا کنید.
 
۷٫ من یک بدافزار نصب کردم
برخی از بازی‌ها یا برنامه‌های کرک شده، بدافزار هایی را درون خودشان دارند که با نصب آنها دستگاه شما آلوده میشود. در این موارد، تنها راه خلاص شدن از شر این بدافزارها، حذف این برنامه‌ ها یا بازی‌های آلوده است. اما اگر نمیدانید که کدام یک از برنامه‌ های شما به بدافزار آلوده‌ شده است میتوانید از آنتی ویروس استفاده کنید.
 
۸٫ اینترنتم کار نمیکند
اغلب مشکلات اینترنت، به این علت است که تنظیمات APN به درستی پیکربندی نشده است. قبل از هر کاری به تنظیمات APN بروید و آنها را بررسی کنید.
 
۹٫ گوشی من روشن نمیشود
در ابتدا برداشتن باتری را امتحان کنید. اگر باتری را نمیتوانید بردارید دکمه پاور دستگاه را فشار دهید و به مدت ۱۵ ثانیه نگه دارید. اگر این راه هم موثر نبود دستگاه را به شارژر متصل کنید و دوباره ۱۵ ثانیه دیگر نگه دارید و اگر باز هم موثر نبود پس نیاز دارید تا آن را به یک مرکز خدمات برای تعمیر ببرید.
 
۱۰٫ کارت حافظه توسط دستگاه خوانده نمیشود
این مورد یکی از مشکلات رایج کاربران اندروید است. در این رابطه شما میتوانید کارت حافظه را از طریق دستگاه فرمت کنید. این کار ممکن است بخشی از مشکلات کارت حافظه را برطرف کند. اگر قبلا این کار را نکرده‌اید ارزش امتحان کردن را دارد. برای فرمت کردن SD Card به مسیر Settings/Storage بروید.در این مسیر Format SD Card را انتخاب کنید.

 

 

سایر مقالات مربوط به اندروید

پاسخ دهید