آموزش خالی کردن حافظه آیفون

0

آموزش خالی کردن حافظه آیفون

 

 

آموزش خالی کردن حافظه آیفون

 

 

گاهی اوقات با گوشی آیفون خود که کار میکنیم ممکن است با پیغام پر شدن حافظه مواجه شوید. شاید علت پر شدن حافظه گوشی را ندانید و یا بخواهید بفهمید چه چیز هایی حافظه گوشی را پر کرده است تا آنها را حذف کرده و حافظه گوشی خود را آزاد کنید.

 

در ادامه مطلب روش خالی کردن حافظه آیفون را آموزش خواهیم داد.

 

ابتدا باید بدانید که چه چیز حافظه گوشی هوشمند شما را اشغال کرده و به چه میزان، این کار برای این‌ ضروری است که شاید حافظه گوشی با موارد غیر ضروری اشغال شده باشد.
 
برای انجام این کار به تنظیمات گوشی رفته از بخش General گزینه Usage و بعد از آن گزینه Manage Storage را انتخاب کنید. در بالای این صفحه، میزان فضای اشغال شده و در دسترس مشخص شده ‌و در پایین فهرستی از برنامه‌ها به نمایش در‌میاید که به ترتیب بر اساس میزان فضایی که از حافظه اشغال کرده‌اند، مرتب شده است.


 بررسی برنامه ها برای میزان دانلود داده ها
در قسمت Manage Usage میتوانید میزان فضای اشغال شده بر ‌حافظه توسط هر برنامه را ببینید که البته به همراه میزان فضایی است که این برنامه برای داده‌ های دانلود شده خود اشغال کرده، به این معنا که برخی برنامه‌ ها خود فضای چندانی را اشغال نمیکنند، اما میتوانند داده‌های حجیمی را دانلود کنند.

بازی ها و ویدیو های غیر ضروری و بلا استفاده را پاک کنید
برخی از بازی‌ ها بر روی سیستم عامل iOS حجم بسیار‌ی را حتی در حدود ۱ گیگابایت اشغال میکنند. ممکن است، بر روی گوشی خود بازی‌ هایی را داشته باشید که اخیرا به آنها مراجعه نکرده‌اید، پس بهترین کار پاکسازی آنها است که میتواند فضای زیادی را از حافظه شما آزاد کند. این کار را نیز در‌‌ همان بخش Manage Storage میتوانید انجام دهید.
 
همین مطلب در خصوص برخی ویدیو‌ها نیز صادق است، به ویژه آن دسته که از طریق نرم‌ افزارهایی چون وایبر دانلود شده و ممکن است ماه‌ ها در حافظه شما جا خوش کرده باشند، اما شما هیچ گاه به آنها مراجعه نکرده باشید.

 

 

سایر مقالات مربوط به آیفون

پاسخ دهید