آموزش خرید از Aliexpress

0

آموزش خرید از Aliexpress

 

 

آموزش خرید از Aliexpress

 

 

سایت های خرید اینترنتی بسیاری در فضای مجازی وجود دارد که البته اکثر این سایت ها امکان ارسال کالا به ایران را ندارند. بعضی از سایت های خارجی وجود دارد که میتوانید از آنها خرید کرده و اگر آن کالا امکان ارسال به ایران را داشته باشد برایتان پست شود تا کالای مورد نظر به دستتان برسد.

 

یکی از سایت هایی که امکان ارسال به ایران را دارد سایت Aliexpress است که میتوانید کالای خود را خریداری کرده تا برایتان به ایران ارسال شود. البته بسته به نوع کالا هزینه گمرگی کالا به اداره پست هنگام تحویل کالا باید پرداخت گردد.

 

در ادامه مطلب روش خرید از سایت علی اکسپرس را آموزش خواهیم داد.

 

آموزش خرید از علی اکسپرس

 

در تصویر بالا که برای خرید یک محصول اقدام میکنید کشور مقصد را انتخاب کنید تا هزینه ارسالی و انکه آیا امکان ارسال کالا به آن کشور وجود دارد یا خیر برایتان نمایان شود.

همچنین انواع پست ها را نیز میتوانید تعیین کنید و بر اساس بودجه تان میتوانید نوع پست را مشخص کنید.

در سمت راست این تصویر در قسمت فیدبک کلی از فروشگاه تعداد کل کالاهایی که این فروشگاه فروخته را میتوانید ببینید. دقت کنید یک فروشگاه حداقل ۵۰۰ عدد کالا در کل فروخته باشد تا قابل اطمینان باشد. همچنین در این قسمت فیدبک کلی این فروشگاه را نیز میتوانید ببینید. فید بک هم حداقل باید ۹۰% باشد تا بتوانیم به این فروشنده اعتماد کنیم.

در پایین این عکس ۴ تب دیده میشود. دو عدد از این تب ها مربوط به فیدبک و Shipping And Payments هستند.

در تب Feedback شما میتوانید فیدبک خریداران این گوشی موبایل را ببینید که چند نفر از این گوشی موبایل راضی بوده اند و چند نفر ناراضی بوده اند. اگر خریداری این کالا را تا به حال خرید کرده بود و فیدبک داده بود باید فیدبک حداقل ۹۰% باشد تا بتوانیم اعتماد کنیم اما گاهی هیچ کسی این کالا را نخریده است و ما اولین نفری هستیم که میخواهیم بخریم. در این هنگام باید به فیدبک کلی فروشگاه دقت کنیم که اگر فیدبک خوبی داشته باشد(بالای ۹۴%) میتوانیم اعتماد کنیم و بخریم اما اگر فیدبک کمیداشته باشد بهتر است برویم سراغ یک فروشنده دیگر

اگر یک کالا تعاد زیادی سفارش (Order) داشته باشد و تعداد فیدبک هایی که ثبت شده کمتر از نصف این مقدار باشد، باید نگاه کنید ببینید چرا هیچ کس یا تعداد کمیاز افراد به این تعداد سفارش فیدبک داده اند، شاید فروشنده امکان ارسال کالا را ندارد (در مورد فروشنده هایی با فیدبک بالای ۹۵% هم این مساله بعضا صادق است). بهتر است از این گونه کالا ها هم چشم پوشی کنید مگر آنکه تمام سفارش هایی که ثبت شده در طی همین یک ماه اخیر بوده و منطقا تمام این سفارشات در راه هستند تا به دست مشتری ها برسند و بعد از دریافت کالا فیدبک بدهند. در این صورت میشود به این گونه فروشنده ها اعتماد کرد.

در تب Shipping And Payments شما میتوانید کشور ایران را انتخاب کنید و انواع روش های ارسال کالا و قیمت های آنها را ببینید و به انتخاب خودتان یک روش حمل انتخاب کنید.

نکته: توجه کنید که هیچگاه در خرید کالا از خارج کشور ۱۰۰% نمیتوانیم مطمعن باشیم. چون اگر فروشنده هم بسیار عالی باشد ممکن است در بین راه اتفاقی برای بسته بیفتد و کالای ما آسیبی ببیند. اما این گونه اتفاق ها نادر هستند و کمتر از ۱% روی میدهند.

 

 

سایر مقالات مربوط به خدمات وب سایت ها

پشتیبانی تلفنی:

چنانچه سوالی در مورد این مطلب دارید، همکاران ما ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستند.

شماره سراسری: ۹۰۹۹۰۷۱۱۱۲ – ۹۰۹۹۰۷۱۱۱۳ تهران: ۹۰۹۲۳۰۵۲۱۳ (تماس از خط ثابت)

پاسخ دهید