آموزش رفع عیب سخت افزار

0

آموزش رفع عیب سخت افزار

 

 

آموزش رفع عیب سخت افزار

 

 

هنگامی که دکمه کامپیوتر خود را روشن میکنید و اتفاقی رخ نمیدهد، سیستم روشن نشده و نمیتوانید از آن استفاده کنید اشکالی در سخت افزار سیستم پیش آمده است. ممکن است بخواهید علت ایجاد مشکل را پیدا کنید و آن را رفع کنید.

 

در ادامه مطلب روش رفع عیب سخت افزار کامیپوتر را توضیح خواهیم داد.

 

بررسی کنید آیا سیم برق متصل است؟ آیا سر دیگر سیم برق متصل شده است؟ سوییچی که در پشت کامپیوترتان وجود دارد چک کنید. از اتصال صحیح منبع تغذیه به مادربرد اطمینان حاصل کنید. اگر هیچ یک از این کارها نتیجه نداد در مرحله بعد هر چیزی را که به مادربرد متصل است به غیر از کابل برق، سیم دکمه power ، کارت گرافیک، حافظه RAM و CPU را جدا کنید. اگر باز هم سیستم بالا نمیاید یک یا دو قطعه از سیستم شما معیوب است. در این مورد به احتمال زیاد مادربرد یا منبع تغذیه Case شما اشکال دارد.

اگر سیستم روشن میشود ولی بوق نمیزند یا بالا نمیاید ابتدا همه اتصالات را چک کنید و دوباره امتحان کنید. در صورتی که این عمل مؤثر نبود، بهترین کار این است که همه چیز را به غیر از سیم دکمه power ، کارت گرافیک، حافظه RAM و CPU را از مادربرد جدا کرده و دوباره امتحان کنید.


اگر کامپیوتر به خوبی شروع به کار کرد کامپیوتر را خاموش کنید و هر بار یک قطعه را متصل کرده و سپس کامپیوتر را روشن کنید تا جایی که مشکل را پیدا کنید ولی اگر کامپیوتر اصلا‎‎ روشن نشد احتمالا یک یا چند قطعه معیوب دارید. (CPU ، RAM ، مادربرد و منبع تغذیه)


کامپیوتر روشن میشود و متناوبا بوق میزند، بالا میاید
ببینید آیا حافظه RAM شما بدرستی نصب شده است اگر لازم است آن را بیرون آورید و دوباره جا بزنید.


سیستم روشن میشود یک سری بوق های سریع میزند، بالا نمیاید
ببینید آیا کارت گرافیک به درستی روی اسلات AGP نشسته است یا خیر. اگر مقدار کمی از کارت گرافیک خارج از اسلات AGP باشد سیستم بالا نمیاید.

 

 

سایر مقالات مربوط به سخت افزار

پشتیبانی تلفنی:

چنانچه سوالی در مورد این مطلب دارید، همکاران ما ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستند.

شماره سراسری: ۹۰۹۹۰۷۱۱۱۲ – ۹۰۹۹۰۷۱۱۱۳ تهران: ۹۰۹۲۳۰۵۲۱۳ (تماس از خط ثابت)

پاسخ دهید