آموزش رفع مشکلات اندروید

0

آموزش رفع مشکلات اندروید

 

 

آموزش رفع مشکلات اندروید

 

 

سیستم عامل اندروید دارای مشکلاتی است که این مشکلات در تمامی گوشی های اندرویدی وجود دارد. شاید شما هم به این گونه مشکلات برخورده باشید.

 

در این مطلب آموزش رفع مشکلات اندروید را برای شما آماده کرده ایم.

 

۱٫ Google Play Store کار نمیکند:
اگر در اجرای پلی‌ استور با مشکل مواجه شدید، ممکن است یک حافظه‌ پنهان خراب شده وجود داشته باشد. اکثر اوقات، با پاک کردن این حافظه مشکل حل میشود. برای این کار به مسیر Settings/Apps/All بروید. گوگل پلی استور را پیدا کنید و Clear Cache را بزنید.

۲٫ پلی‌استور برنامه ‏‏‌ها را دانلود نمیکند:
گاهی اوقات گوگل‌ پلی قادر به نصب برنامه ‏‏‌ها نیست. در چنین مواقعی دو راه برای حل این مشکل وجود دارد . اولین راه این است که حافظه پنهان گوگل پلی (Cache) را پاک کنید. (همانند روش بالا)

۳٫ دانلودها کار نمیکنند:
گاهی اوقات دانلودها کار نمیکنند. اندروید یک مدیریت دانلود اختصاصی دارد که ممکن است حافظه پنهان آن آسیب دیده باشد. در این صورت با پاک کردن حافظه پنهان آن، میتوانید این مشکل را بر طرف کنید. برای این کار، به مسیر Settings/Apps/All  رفته و Downloads را انتخاب کنید. سپس Clear Cache را بزنید و دستگاه را ریستارت کنید.

۴٫ نمیتوانم فایلهای دانلود شده ام را پیدا کنم:
در اندروید یک پوشه ذخیره پیش‌فرض برای دانلود وجود دارد. برای اینکه آن را پیدا کنید به یک مدیریت فایل نیاز دارید. بعد از نصب آن با رفتن به مسیر کارت حافظه یا حافظه خود گوشی میتوانید آن را پیدا کنید.

 

نرم افزار های مدیریت فایل اندروید

 


۵٫  ویدیوهای دانلود شده را نمیتوانم پخش کنم:
برای این کار شما میتوانید از VLC player یا MX player استفاده کنید. این دو  اپلیکیشن تقریبا همه فرمت‌ های ویدیویی را پشتیبانی میکنند.

 

نرم افزار های پلیر اندروید

 


۶٫ نمیتوانم به شبکه وای‌فای متصل شوم:
در این رابطه احتمال دارد که Router به درستی کار نکند. بهترین کار در این رابطه این است که هم Router و هم دستگاه را یک بار ریستارت کنید و دوباره وصل شوید.

 

 

سایر مقالات مربوط به اندروید

پاسخ دهید