آموزش رفع مشکل صدا در ویندوز

0

آموزش رفع مشکل صدا در ویندوز

 

 

 

 

کارکرد صحیح سخت افزار های مختلف در ویندوز نیازمند نصب درایور ها است. درایور باعث راه اندازی سخت افزار های مختلف مانند کارت صدا، کارت گرافیک، پرینتر و… میشود. اما شاید با مشکلاتی مانند عدم کار کردن کارت صدا حتی در زمان نصب مواجه شوید. این مشکل بیشتر در ویندوز های ۷، ۸ و ۱۰ وجود دارد.

 

در این مطلب آموزش رفع مشکل صدا در ویندوز را برای شما آماده کرده ایم.

 

برای حل این مشکل ابتدا بر روی آیکون صدا که در نوار Taskbar و در سمت راست قرار دارد کلیک راست نمایید و از منوی ظاهر شده گزینه Playback Devices را انتخاب کنید.


وسیله ای را که از آن به عنوان خروجی صدا استفاده میکنید را انتخاب کنید و با دو بار کلیک کردن بر روی آن، پنجره مربوط به ویژگی های آن را باز کنید.


به قسمت Advanced مراجعه کنید و مقدار Bit Rate را به یکی از مقادیر ۲۴bit/44100 Hz یا ۲۴bit/192000Hz (بسته به مشخصات اسپیکر) تغییر دهید.


مشکل برخی از کاربران تا همین مرحله حل میشود.

 

ولی اگر مشکل همچنان پا برجا بود، منوی استارت را باز کرده و در قسمت جستجو، عبارت Device Manager را وارد کرده و پس از یافتن، آن را اجرا نمایید.


با کلیک بر روی مثلث کوچک کنار عبارت Sound and Audio Devices ، زیر شاخه های مربوط به آن را باز کنید.


در این صفحه، درایور صوتی دستگاه خود را انتخاب کرده و بر روی آن کلیک راست نمایید. سپس با کلیک بر روی دکمه Uninstall ، درایور مربوطه را حذف کنید.


در نهایت بر روی گزینه Scan for Hardware Changes کلیک نمایید تا آخرین نسخه درایور کارت صوتی به صورت خودکار نصب شود.

 

 

سایر مقالات مربوط به درایور

پشتیبانی تلفنی:

چنانچه سوالی در مورد این مطلب دارید، همکاران ما ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستند.

شماره سراسری: ۹۰۹۹۰۷۱۱۱۲ – ۹۰۹۹۰۷۱۱۱۳ تهران: ۹۰۹۲۳۰۵۲۱۳ (تماس از خط ثابت)

پاسخ دهید