آموزش روش جالب خالی کردن فضای اشغال شده آیفون

0

آموزش روش جالب خالی کردن فضای اشغال شده آیفون

 

 

آموزش روش جالب خالی کردن فضای اشغال شده آیفون

 

 

حتما برایتان پیش آمده است بر روی گوشی خود فضا خالی کم آورده باشید و مجبور به حذف برنامه ها و یا فایل های خود باشید. با استفاده از یک روش جالب میتوانید به فضای خالی دستگاه خود بیافزاید بدون آنکه اطلاعاتی از گوشی خود حذف کنید.

 

در ادامه روش خالی کردن فضای اشغال شده آیفون را آموزش خواهیم داد.

 

ابتدا بررسی نمایید که فضای خالی دستگاه چه میزان است. برای این کار به Settings > General > Storage & iCloud Usage مراجعه نمایید (در نسخه‌های قدیمی‌ iOS باید به Settings > General > Usage مراجعه کنید).
 
در قسمت Storage و در مقابل Available میتوانید فضای خالی دستگاه را مشاهده کنید.
 
اکنون اپلیکیشن iTunes Store را اجرا نمایید.
 
سپس به تب Movies بروید. اکنون باید فیلمی را بیابید که اولا قابلیت Rent (اجاره) آن فعال باشد و همچنین حجم فیلم از حجم خالی دستگاه شما بیشتر باشد. فیلم‌های War and Peace و Cleopatra انتخاب‌ های مناسبی هستند. این فیلم‌ ها را میتوانید از طریق Search در iTunes Store بیابید.
 
اکنون کافی است پس از ورود به صفحه‌ فیلم، دکمه‌ Rent را لمس کنید (در این دکمه مبلغ اجاره هم درج شده است). سپس دکمه‌ Rent HD Movie را لمس کنید (یا هر دکمه‌ای که دکمه‌ Rent به آن تبدیل میشود). نگران کسر مبلغ از حساب اپل خود نیز نباشید، چرا که به دلیل بالاتر بودن حجم فیلم از حجم خالی دستگاه شما، به مراحل بعدی نخواهیم رفت.
 
چند لحظه صبر کنید تا پیغام Cannot Download مبنی بر پر بودن فضای ذخیره‌سازی دستگاه پدیدار شود.
 
حالا اگر به صفحه‌ Storage & iCloud Usage در Settings مراجعه کنید در عین ناباوری خواهید دید که فضای خالی دستگاه بیشتر از قبل شده است.
 
اما این پایان کار نیست، کافی است مجدد همین مراحل را طی کنید تا در هر بار انجام آن فضای بیشتری از دستگاه خالی شود، تا این که دیگر این کار موجب خالی شدن فضا نشود.
 
لازم به ذکر است در طی این فرآیند، فایل‌ های موقت غیرضروری ذخیره‌ شده در دستگاه حذف میشوند و این موضوع موجب آزاد شدن فضای ذخیره‌ سازی خواهد شد.

 

 

سایر مقالات مربوط به آیفون

پاسخ دهید