آموزش ساخت بارکد QR با استفاده از فایرفاکس

0

آموزش ساخت بارکد QR با استفاده از فایرفاکس

 

آموزش ساخت بارکد QR با استفاده از فایرفاکس

بارکد های QR (سه بعدی) این روزها مورد استفاده بیشتری قرار گرفته اند. متن ها و لینک ها را در این بارکد ها قرار داده و با استفاده از گوشی به راحتی با اسکن کردن این بارکد ها میتوان به لینک یا متن مورد نظر دسترسی پیدا کرد و دیگر نیازی به تایپ کردن متن یا لینک مورد نظر نیست.

 

در ادامه مطلب روش ساخت بارکد QR با استفاده از فایرفاکس را آموزش خواهیم داد.

 

برای شروع، ابتدا وارد فایرفاکس شوید. افزونه QR Code Image Generator را نصب کنید.

بعد از اینکه افزونه را نصب کردید پیامی مبنی بر موفقیت آمیز بودن نصب دریافت میکنید:

در این حالت کافیست که کد فعال کردن حالت دریافت کد QR را بدانید.

مثال: فرض کنید میخواهید بخشی از یک متن را به کد QR تبدیل کنید. ابتدا باید متن مورد نظر را انتخاب کرده و بعد از انتخاب دکمه های ترکیبی Ctrl + Shift + Q را فشار دهید:

کد مورد نظر برای شما ایجاد میشود. کافیست روی گزینه Here کلیک کنید تا این تصویر را ذخیره کنید اما اگر تمایل داشته باشید که تصویر کیو آر را ویرایش کنید روی دکمه Edit QR Code Image Online کلیک کنید. با این کار وارد صفحه ی آنلاین ویرایش کد QR میشوید. در مرحله اول آدرس وب سایتی که قرار بوده از محتوای آن کد ایجاد کنید نمایش داده میشود که میتوانید آن را ویرایش کنید و متن دلخواهتان را بنویسید.

همچنین میتوانید از بخش Options جزئیات دیگری نظیر رنگ و غیره را عوض کنید و در نهایت کد مورد نظرتان را با فشردن دکمه Create ایجاد کنید.

علاوه بر دکمه ترکیبی Ctrl+Shift+Q که برای متن بکار میرود میتوانید به جای انتخاب متن، روی صفحه حاوی لینک راست کلیک کنید و از آخرین گزینه، عبارت Generate QR Code for Url را کلیک کنید، و همین فرآیند را برای تولید کد کیو آر برای لینک ها نیز استفاده کنید.

 

 

سایر مقالات مربوط به فایرفاکس

پاسخ دهید