آموزش عکس گرفتن از صفحه گوشی اندروید

0

آموزش عکس گرفتن از صفحه گوشی اندروید

 

 

آموزش عکس گرفتن از صفحه گوشی اندروید

 

 

برای تمامی کاربران گوشی ها پیش میاید که بخواهند حداقل یکبار از صفحه نمایش خود عکس بگیرند. روش عکس گرفتن در سیستم عامل های مختلف و حتی برند های مختلف متفاوت است.

 

در این مطلب آموزش عکس گرفتن از صفحه گوشی اندروید را برای شما آماده کرده ایم.

 

در نسخه اندروید ۴ و بالاتر
کاربران میتوانند با نگه داشتن همزمان کلیدهای Power و کلید کم کردن صدا از صفحه گوشی خود عکس بگیرند. این روش روی گوشی‌ های شرکت‌ هایی همچون ،LG ، HTC ، Lenovo ، Xiaomi Motorola ، Sony ، Huawei و Nexus کارایی دارد. اسکرین شات‌ های تهیه شده در نسخه اندرویدی معمولا در بخشی جداگانه و در در پوشه Picture و سپس ScreenShot ذخیره میشوند.


این نکته را هم فراموش نکنید که بعضی از تلفن‌ های هوشمند در منوی پاور خود یک میانبر برای تهیه اسکرین‌ شات در نظر گرفته‌ اند. برای دسترسی به این راه میانبر کلید پاور را ۱ تا ۲ ثانیه نگه دارید. نگران هم نباشید، چرا که این اسکرین‌ شات از محتوای پشت منوی پاور تهیه میشود.

 

گوشی‌ های سامسونگی برای تهیه اسکرین شات باید دکمه پاور را به صورت همزمان با دکمه Home گوشی خود بگیرند. به صورت ویژه در برخی مدل‌های گوشی سامسونگ این کار بسیار راحتتر است و کاربران میتوانند با کشیدن دست خود به صورت افقی روی تمام صفحه نمایش‌ گوشی هوشمندشان، اسکرین شات تهیه کنند.


اسکرین شات با  اندروید در نسخه پایین تر از ۴
اگر چه در اندروید کمتر از ۴ هیچ قابلیتی برای عکس برداری از صفحه ی نمایش گوشی وجود ندارد اما  برخی شرکت های سازنده در گوشی های خود قابلیت عکس برداری از صفحه ی نمایش را قرار میدهند. مثلا در بسیاری از گوشی های سامسونگ با نگه داشتن همزمان کلیدهای Home و Power عکس گرفته میشود یا در بعضی دیگر باید کلید Back را نگه دارید و کلید Home را دو بار بزنید یا کلید Back و Home را همزمان با هم نگه دارید و همچنین در بعضی دیگر باید کلید Back و Power را همزمان نگه دارید.


در گوشی های Xperia باید کلید Power را نگه دارید و بعد گزینه Take ScreenShot را بزنید و در گوشی های HTC  با نگه داشتن کلیدهای Back و Home میتوانید عکس بگیرید.

 

اگر تلفن همراه شما از هیچ کدام از این قابلیت ها پشتیبانی نکرد یک روش دیگر نیز وجود دارد. با استفاده از لینک زیر میتوانید نرم افزاری جهت عکس برداری از محیط انردروید دانلود کنید و به سادگی از آن استفاده کنید.

 

دانلود نرم افزار های عکسبرداری اندروید

 

برای مثال در نرم افزار Screenshot Ultimate وارد محیط نرم افزار شوید و سپس تیک مربوط به صفحات مورد نظر را بزنید تا اسکرین شات گرفته شود.

 

 

سایر مقالات مربوط به اندروید

پاسخ دهید