آموزش غیر فعال کردن وایرلس هنگام اتصال کابل LAN

0

آموزش غیر فعال کردن وایرلس هنگام اتصال کابل LAN

 

 

آموزش غیر فعال کردن وایرلس هنگام اتصال کابل LAN

 

 

اتصال کابل شبکه همیشه بهتر از یک اتصال وایرلس بوده و از پایداری بیشتری برخوردار است. ویندوز نیز اتصال کابل شبکه را نسبت به وایرلس اولویت داده و هنگامی که کابل شبکه را به سیستم متصل میکنید ارتباط وایرلس قطع شده و شبکه بر روی کابل LAN سوییچ میشود. ممکن است در بعضی از کامپیوتر های این اتفاق رخ ندهد و با اتصال کابل شبکه همچنان ارتباط وایرلس باقی بماند.

 

در ادامه مطلب روش غیر فعال شدن وایرلس هنگام اتصال کابل وایرلس را آموزش خواهیم داد.

 

ابتدا بر روی آیکون WiFi در محیط کنار ساعت در Taskbar راست‌ کلیک کنید و Open Network and Sharing Center را انتخاب نمایید.

پس از باز شدن پنجره‌ Open Network and Sharing Center ، رو به‌ روی قسمت Connections ، شبکه‌ هایی که به آن متصل هستید به چشم میخورد. بر روی شبکه‌ وای‌ فای مورد نظر کلیک کنید. با این کار پنجره‌ Wi-Fi Status باز خواهد شد.

در این پنجره بر روی دکمه‌ Properties کلیک نمایید. سپس در پنجره‌ Wi-Fi Properties نیز روی دکمه‌ Configure کلیک کنید.
 
در پنجره‌ جدید باز شده به تب Advanced بروید. سپس در لیستی که در محدوده‌ Property قرار دارد، Disable Upon Wired Connection را یافته و آن را انتخاب کنید.


اکنون در قسمت Value در سمت راست، گزینه‌ Enabled را انتخاب کنید.


در پایان بر روی دکمه‌ی OK کلیک کنید.

 

آموزش غیر فعال کردن وایرلس هنگام اتصال کابل LAN


 
با این کار هر زمان که در حال اتصال به این شبکه‌ بی‌ سیم بودید و اتصال از طریق کابل برقرار شد، ویندوز به طور خودکار اتصال از طریق کابل را به این اتصال بی‌ سیم ترجیح میدهد.

لازم به ذکر است در صورتی که Disable Upon Wired Connection در تب Advanced به چشم نمیخورد به این دلیل است که کارت شبکه‌ بی‌سیم شما از این قابلیت پشتیبانی نمیکند.

این ترفند بر روی تمامی نسخه‌‌ های ویندوز قابل اجراست.

 

 

سایر مقالات مربوط به کارت شبکه

پاسخ دهید