آموزش فرمت کردن کارت حافظه با گوشی اندرویدی

0

آموزش فرمت کردن کارت حافظه با گوشی اندرویدی

 

 

آموزش فرمت کردن کارت حافظه با گوشی اندرویدی

 

 

در گوشی های اندرویدی میتوانید از کارت های حافظه Mico SD استفاده کنید و اطلاعات خود را بر روی این کارت ها ذخیره کنید. اگر بخواهید این مموری کارت ها را فرمت کنید میتوانید از طریق خود گوشی این کار را انجام دهید.

 

در ادامه روش فرمت کردن کارت حافظه Micro SD را با گوشی اندرویدی آموزش خواهیم داد.

 

به تنظیمات (Settings) دستگاه اندرویدی خود بروید.

وارد بخش Storage یا SD & Phone Storage شوید. این بخش ممکن است با توجه به نوع دستگاه اندرویدی شما و نسخه اندروید آن، نام های مختلفی داشته باشد. اگر یکی از این دو نبود به دنبال بخشی که مربوط به حافظه است بگردید.

گزینه Erase SD card یا Format SD card را انتخاب کنید. در این صفحه میتوانید اطلاعات حافظه داخلی موبایل خود، و حافظه microSD قرار داده شده در آن را کنار دستوراتی مربوط به هر کدام مشاهده کنید. برای فرمت کردن حافظه میکرو اس دی خود گزینه Format SD card (یا گزینه ای مشابه آن) را انتخاب کنید. در صورتی که گزینه Format SD Card غیر قابل انتخاب بود، ابتدا باید با انتخاب Unmount SD Card حافظه خود را خارج، و سپس آن را فرمت کنید.

 

آموزش فرمت کردن کارت حافظه با گوشی اندرویدی


انتخاب خود مبنی بر حذف تمام اطلاعات موجود در حافظه میکرو اس دی را تایید کنید. در این مرحله ممکن است چندین صفحه را ببینید که از شما بپرسند آیا از تصمیم خود مطمعن هستید یا خیر. با تایید تمام آنها حافظه میکرو اس دی شما فرمت، و تمام اطلاعات آن حذف خواهد شد. پس از اتمام، حافظه microSD شما به فایل سیستمی FAT32 فرمت خواهد شد. در صورتی که موبایل یا تبلت شما مجهز به اندروید ۶٫۰ باشد، این امکان را دارید که انتخاب کنید حافظه میکرو اس دی پس از فرمت شدن، تبدیل به بخشی از حافظه داخلی دستگاه اندرویدی شما باشد یا اینکه کماکان یک حافظه جانبی با امکان جابجایی داشته باشید.

 

 

سایر مقالات مربوط به اندورید

پاسخ دهید