آموزش فعال کردن آی کلود در آیفون

0

آموزش فعال کردن آی کلود در آیفون

 

 

آموزش فعال کردن آی کلود در آیفون

 

 

آی کلود یک فضای مجازی ابری است که برای گوشی های اپل در نظر گرفته شده است که تا ۵ گیگ فضا به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار میدهد. از این فضا برای گرفتن بکاپ از تصاویر، ویدیو ها و تمام محتویات گوشی استفاده میشود.

 

در ادامه روش فعال کردن آی کلود در گوشی آیفون را آموزش خواهیم داد.

 

ابتدا به تنظیمات آیفون یا آیپد خود رفته و بر روی دسته بندی iCloud و سپس قسمت iCloud Drive ضربه بزنید. گزینه Show on Home Screen را فعال نمایید تا آیکون آی کلود درایو بر روی صفحه اصلی دستگاه ظاهر شود.
 
مشاهده و مدیریت فایل ها
اگر تاکنون با دراپ باکس یا سرویس هایی شبیه به این کار کرده باشید، ظاهر و نحوه کار با iCloud Drive نیز برایتان آشنا خواهد بود. این بحث درباره استفاده از آی کلود در مک، ویندوز یا وب نیز صادق خواهد بود.


کافیست بر روی فایل یا فایل های مورد نظر خود ضربه زده و آنها را حذف کنید، انتقال دهید یا با دیگران به اشتراک بگذارید. منظور از به اشتراک گذاری، استفاده از فایل ها در سایر برنامه ها، پرینت کردن، ارسال برای دوستان و این چنین کاربردهایی میباشد.


علاوه بر این قادر خواهید بود با کشیدن صفحه از بالا به سمت پایین، نحوه نمایش فایل های خود را بر اساس تاریخ، نام، تگ، تعداد دفعات مشاهده و … تغییر دهید.


همچنین میزان فضای باقیمانده از حساب آی کلود شما و تعداد آیتم های موجود در پایین صفحه نشان داده میشود.
 
ویرایش فایل ها
 در حقیقت شما نمیتوانید هیچکدام از فایل های موجود را در داخل iCloud تغییر دهید. برای ویرایش فایل ها نیاز است که فایل مورد نظر را انتخاب کرده و دکمه Share را بزنید. اکنون نرم افزاری که میخواهید با استفاده از آن فایل خود را ویرایش کنید، انتخاب نمایید. با این کار یک کپی از فایل مربوطه تهیه خواهد شد. همچنین نیاز است پیش از انتخاب اپلیکیشن برای ویرایش فایل، نرم افزار مربوطه را اجرا کرده باشید.

 

 

سایر مقالات مربوط به آیفون

پاسخ دهید