آموزش محدود کردن کودکان در اندروید

0

آموزش محدود کردن کودکان در اندروید

 

 

آموزش محدود کردن کودکان در اندروید

 

 

یک گوشی اندرویدی برای کودک خود خریده اید اما میخواهید جلوی دسترسی او به برخی بخش های این گوشی را بگیرید یا به او اجازه برخی کارها را ندهید.

 

در اندروید ۵٫۰ و بالاتر بدون نصب نرم افزار میتوانید این کار را انجام دهید.

 

در این مطلب آموزش محدود کردن کودکان در اندروید را برای شما آماده کرده ایم.

 

هنگامی که وارد بخش کاربران در تنظیمات (Settings > Users) شوید، تنها حساب خود و یک حساب مهمان دیده میشود.


حساب مهمان (Guest) برای دادن موبایل خود به یک کودک بدون نیاز به تنظیم چیز خاصی بسیار مناسب است. اما اگر میخواهید موبایل خود را به شخصی برای تماس گرفتن بدهید، از تنظیمات حساب مهمان (علامت چرخ­دنده) گزینه Allow Phone Calls را فعال کنید تا آن شخص با وجود عدم دسترسی به لیست مخاطبین شما، امکان تماس گرفتن داشته باشد.


برای ساخت و تنظیم یک کاربر جدید Add User را انتخاب کنید.


سیستم ساخت حساب کاربری جدید به گونه ای طراحی شده که با حضور شخصی که میخواهید برای او حساب جدید بسازید انجام شود تا آن شخص اطلاعات خود را هنگام ساخت حساب وارد کند. اگر میخواهید اکنون حساب کاربری را بسازید SET UP Now و در غیر این صورت NOT NOW را انتخاب کنید.


اندروید سیستم تغییر کاربر سریع دارد و حتی هنگامی که در حال استفاده از اکانت خودتان هستید، با تغییر کاربر، برنامه­ های در حال اجرای شما بسته نخواهند شد.


هنگام ساخت کاربر جدید در اندروید، دستگاه از شما اطلاعاتی مانند نام و اکانت گوگل شخص مورد نظر را درخواست میکند.


پس از اتمام ساخت کاربر جدید، وارد محیط جدید که مربوط به آن کاربر است خواهید شد. همانند حساب مهمان که بالاتر گفتیم از تنظیمات میتوانید اجازه تماس گرفتن و SMS دادن را به آن حساب ندهید.

 

آموزش محدود کردن کودکان در اندروید

 


برای جابجایی میان حساب ها علاوه بر راه عادی که از تنظیمات (Settings > Users) است، میتوانید از محیط نوتیفیکیشن آیکون دایره ای شکل در گوشه بالایی تصویر را لمس و حساب مورد نظر را انتخاب کنید.

 

 

سایر مقالات مربوط به اندورید

پاسخ دهید