آموزش مخفی سازی فایل ها در ویندوز

0

آموزش مخفی سازی فایل ها در ویندوز

 

 

آموزش مخفی سازی فایل ها در ویندوز

 

 

اطلاعات ذخیره شده روی کامپیوتر در داخل درایو های هارد دیسک قرار دازند. برای اینکه فایل ها راحت تر قابل دسترسی، دسته بندی، و مدیریت باشند، آنها را فولدر بندی میکنیم.

 

اما ممکن است فایل هایی داشته باشید که خصوصی هستند و نمیخواهید کسی به آن دسترسی داشته باشد.

 

شما به راحتی میتوانید روی این فایل ها رمز بگذارید. در این مطلب آموزش رمزگذاری روی فولدر را برای شما آماده کرده ایم.

 

 

برای ایجاد پسوردی که از پوشه ها محافظت می کند دو روش وجود دارد:

 


روش اول: اگر شما برای نام کاربری خود پسورد دارید، می توانید از این پسورد برای محافظت از پوشه های خود استفاده کنید. اما در غیر این صورت روش زیر را دنبال کنید:

 

روی پوشه ای که می خواهید محرمانه بماند راست کلیک کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید. سپس روی زبانه Sharing کلیک کرده و گزینه (Make This Folder Private) را تیک دار کنید و در آخر کلید Apply را بزنید. اگر شما برای نام کاربری خود پسوردی نداشته باشید، کادری ظاهر می شود که از شما سوال می کند آیا می خواهید پسوردی بسازید؟ اگر می خواهید پوشه را محرمانه کنید باید حتما این کار را انجام دهید. بنابراین روی گزینه Yes کلیک کنید.

 

از این پس برای ورود به دسکتاپ کامپیوتر و استفاده از آن باید از پسوردتان استفاده کنید.
پس از کلیک گزینه Yes باید پسورد خود را تایپ کنید و سپس آنها را تصدیق کنید. سپس روی دکمه (Create Password) کلیک کنید و در آخر پنجره پسورد را ببندید.
در آخر کلید OK پنجره Properties را بزنید. اکنون هر کسی که وارد سیستم شما شود نمی تواند بدون اطلاع از پسورد شما به آن فایل دسترسی پیدا کند.


 
روش دوم: اگر پوشه مورد نظر به صورت ZIP یا فشرده است شما می توانید یک پسورد منحصر به فرد به آن بدهید.


فقط کافیست روی پوشه زیپ شده دابل کلیک کنید و وقتی پوشه باز شد از منوی بالا گزینه File رفته روی گزینه (Add a Password) کلیک کنید.
و سپس پسورد خود را در پنجره ظاهر شده تایپ کنید. اکنون شما تنها کسی هستید که به فایل های این پوشه دسترسی دارید. پوشه باز می شود و فایل ها نیز دیده می شوند اما شما تنها کسی هستید که می توانید به فایل ها دسترسی داشته باشید.

 

 

نرم افزارهای قفل گذاری روی فولدر:

اگر با استفاده از روش های بالا نتوانستید پسوردگذاری مورد نظر خود را انجام دهید، پیشنهاد میکنیم از یک نرم افزار مخصوص این کار استفاده کنید:

 

 

دانلود نرم افزار قفل گذاری بر روی فولدر

 

سایر مقالات مربوط به ترفند ویندوز

پاسخ دهید