آموزش وبلاگ نویسی

0

آموزش وبلاگ نویسی

آموزش وبلاگ نویسی

 

بسیاری از وب سایت ها در فضای مجازی هستند که خدمات وبلاگ نویسی را ارائه میدهند. شما با ثبت نام در یکی از این سایت ها میتوانید وبلاگ خود را داشته باشید و نوشتن و درج مطالب بپردازید.

 

در ادامه مطلب به آموزش وبلاگ نویسی میپردازیم

 

برای نوشتن مطالب جدید و یا ویرایش نوشته های پیشین در وبلاگ خود میبایست با نام کاربری و کلمه عبور خود در بخش اعضاء سایت وارد شوید.


پس از ورود به بخش مدیریتی وبلاگ صفحه ای را خواهید دید که در سمت راست فهرستی از گزینه ها و امکانات مدیریتی نمایش داده شده است و مرکز صفحه نیز فرمی برای ثبت نوشته های جدید در وبلاگ نمایش داده خواهد شد. و در زیر این فرم میتوانید فهرستی از آخرین عناوین نوشته های قبلی را ببینید. برای ورود یک نوشته جدید میتوانید عنوان مطلب و متن کامل را وارد و دکمه ثبت و بازسازی وبلاگ را فشار دهید. لازم به ذکر است که ورود عنوان و یا حتی متن کامل الزامیست اما شما میباست حداقل یکی از آنها را پر کنید.

 

ویرایش رنگ ، اندازه و یا فونت متنها
کاربران میتوانند از ویرایشگر خاصی که برای ویرایش متون در نظر گرفته شده است برای تنظیم رنگ، اندازه و نحوه نمایش متون استفاده کنند. آیکونهایی در نوار بالای ویرایشگر نمایش داده شده است که شرح عملکرد هر یک را میتواند با بردن اشاره گر ماوس بر روی آن بخوانید.

 

چگونگی درج پیوند ( لینک ) در میان نوشته ها
برای درج پیوند (لینک) در بین نوشته ها میتوانید از امکاناتی که در ویرایشگر متون وبلاگ ها قرار دارد استفاده کنید.


پس از تایپ عنوان پیوند آن را با کلید (Shift + Arrow key) و یا با ماوس انتخاب کنید. حالا آیکون افزودن لینک را از نوار ابزار انتخاب کنید. فرمی نمایش داده خواهد شد و میتواند آدرس اینترنتی (URL) پیوند را آنجا وارد کنید.

 

 

سایر مقالات مربوط به خدمات وب سایت ها


پاسخ دهید