آموزش کاهش مصرف اینترنت سیم کارت در آیفون

0

آموزش کاهش مصرف اینترنت سیم کارت در آیفون

 

 

آموزش کاهش مصرف اینترنت سیم کارت در آیفون

 

 

گوشی های امروزی آیفون مصرف بسیار بالایی در زمینه ترافیک دارند. شاید شما هم از این مسئله خسته شده اید و میخواهدی جلوی این مصرف را بگیرید.

 

در این مطلب آموزش کاهش مصرف اینترنت سیم کارت در آیفون را برای شما آماده کرده ایم.

 

قبل از شروع آموزش، بهتر است با نحوه چک کردن دیتای مصرف شده در آیفون خود آشنا شوید.

 

با رفتن به Settings > Mobile و انتخاب Mobile Data Usage می­توانید دو شمارنده ببینید که یکی مربوط به مصرف در بازه زمان فعلی (Current Period) و دیگری مربوط به مصرف در حالت رومینگ است. این دو شمارنده مقدار دیتای مصرف شده از آخرین باری که از همین بخش شمارنده را ریست کرده­ اید را نمایش می ­دهند.

 

Wi-Fi Assist را خاموش کنید
از زمان معرفی iOS 9 کاربران شاهد افزایش مصرف دیتا در آیفون خود بودند. متوجه شدیم این افزایش مصرف دیتا اکثرا به دلیل قابلیت جدید Wi-Fi Assist است که در صورت ضعیف بودن پوشش وای فای، به طور خودکار روی اینترنت سیم­کارت سویچ میکند.

 

اگر بسته اینترنت موبایل شما نامحدود نیست، پس بهتر است Wi-Fi Assist را از تنظیمات آیفون (Settings > Cellular) خاموش کنید.

 

تنظیمات آیفون را تغییر دهید
در آیفون خود به Settings > Mobile بروید تا لیستی از برنامه­ هایی که به اینترنت سیم­کارت دسترسی دارند را مشاهده کنید. در حالی که همه این برنامه­ ها در حالت پیش­ فرض فعال هستند یعنی اجازه استفاده از دیتای سیم­کارت را دارند، شما می­توانید دسترسی به اینترنت هر کدام از برنامه­ ها را با زبانه مقابلشان غیرفعال کنید.


البته این بخش از تنظیمات آیفون هیچ ارتباطی با وای­ فای ندارد و حتی در صورت غیر فعال کردن دسترسی برنامه­ ها از این بخش، در صورت وجود ارتباط وای­ فای میتوانند به اینترنت متصل شوند.

 

 

سایر مقالات مربوط به آیفون

پاسخ دهید