آموزش گرفتن اسکرین شات در سرفیس

0

آموزش گرفتن اسکرین شات در سرفیس

 

 

آموزش گرفتن اسکرین شات در سرفیس

 

 

گرفتن اسکرین شات به معنی آن است که یک عکس از صفحه دستگاه خود بگیرید که این دستگاه ممکن است یک کامپیوتر یا موبایل و یا یک تبلت باشد. گرفتن اسکرین شات در دستگاه های مختلف روش خاص خود را دارد.

 

در ادامه روش گرفتن اسکرین شات در سرفیس مایکروسافت را آموزش خواهیم داد.

 

Surface های مایکروسافت از ویندوز ۱۰ پشتیبانی میکنند و بهره مندی از این آموزش برای دارندگان این دستگاه ها و افرادی که از مانیتور تاچ برای کار کردن با ویندوز ۱۰ استفاده میکنند ضروری است.
 
بعد از گرفتن اسکرین شات، هر آنچه که ثبت کرده اید در فولدر Screenshots ذخیره شده و میتوانید از این مسیر آن را بیابید. برای شروع این کار باید از دکمه ای که روی نمایشگر و یا در کنار تبلت است استفاده کنید.
 
وقتی که از دستگاه ها و مانیتورها نیز استفاده میکنید میبایست آن را از حالت تبلتی خارج کنید تا بتوانید از دکمه سخت افزاری آن استفاده کنید. این دکمه کاری دقیقا شبیه به PrntScr میکند. این دکمه در کنار و یا در پایین تبلت قرار میگیرد.

اگر از نمونه لپ تاپ استفاده کنید چنین دکمه ای به راحتی یافت نمیشود بلکه در روی مانیتور شما یک دکمه در اختیار دارید که عکس پنجره مشهور مایکروسافت بر روی آن نقش بسته است.
 
برای گرفتن اسکرین شات همین دکمه را با Volume Down فشار دهید تا عملیات گرفتن اسکرین شات انجام شود. این کار در بیشتر لپ تاپ های ۲ در ۱ و فقط در تبلت های Surface صورت میگیرد.

شاید در برخی از سیستم ها این دو دکمه عمل نکند، بنابراین رفتار خود را تغییر داده و این بار دکمه ترکیبی Windows + Volume Up را امتحان کنید. فراموش نکنید که باید دکمه ها را ۱۰ ثانیه (حداقل) نگه دارید تا تصویر مورد نظر اعمال شود.
 
در صورتی که با گرفتن این دکمه ها، سیستم شما مختل میشود و به قولی قفل یا هنگ میکند، بهتر است چند بار امتحان کنید. اگر مشکل به قوت خود باقی است کافیست ویندوز خود را به روز رسانی کنید و دوباره امتحان کنید.

 

 

سایر مقالات مربوط به ویندوز ۱۰

پاسخ دهید