تفاوت گروه، سوپر گروه و کانال در تلگرام

0

تفاوت گروه، سوپر گروه و کانال در تلگرام

 

 

تفاوت گروه، سوپر گروه و کانال در تلگرام

 

 

تلگرام نام رم افزار ارتباطی ای است که توانسته اکثر کاربران اندروید و آیفون را مجاب به نصب خود در گوشی کند. این نرم افزار در هر آپدیت ویژگی های جدیدی به خود اضافه میکند. اصلی ترین قابلیت های اضافه شده به این نرم افزار کانال ها و گروه ها هستند.

 

در این مطلب تفاوت گروه، سوپر گروه و کانال در تلگرام را به شما خواهیم گفت.

 

گروه (Group) در تلگرام، امکانی است که میتوانید از طریق آن، به‌ راحتی یک اجتماع ۲۰۰ نفری تشکیل دهید و به تعامل با یکدیگر بپردازید. امکان ارسال فایل و پاسخ بر روی پیام‌های شخصی افراد، همچنین ارسال پیام صوتی از ویژگی‌های گروه است.
 
زمانی که یک گروه میسازید، میتوانید با استفاده از امکانات تلگرام، گروه را به سوپرگروه (Supergroup) ارتقا دهید. زمانی که گروه تبدیل به سوپرگروه شود، میتوان تعداد کاربران را تا ۱۰۰۰ نفر افزایش داد. اگر مدیر گروه، پیامی را در سوپرگروه پاک کند، دیگر اعضا نیز نمیتوانند آن را مشاهده کنند. تمام کاربران امکان ارسال مطالب در سوپرگروه را خواهند داشت.
 
در گروه و سوپرگروه، امکان تعامل دو طرفه وجود دارد، اما وقتی بخواهید طی یک ارتباط یک طرفه، با کاربران در تماس باشید میتوانید از امکان کانال (Channel) استفاده کنید. تعداد اعضای کانال نامحدود است و میتوانید با لینک عضویت مستقیم، افراد را به کانال فراخوانی کنید.

 

مدیر ارشد کانال، تنها قادر است به‌طور دستی تا ۲۰۰ کاربر را به کانال بیفزاید و بقیه‌ اعضا باید با لینک عضویت وارد کانال شوند. ارسال هر گونه فایل در کانال توسط ادمین اصلی و مدیر‌های تراز دوم، فراهم است. هر گونه پیامی که بعد از ارسال از کانال پاک شود برای مدیر ارشد، دیگر مدیران و کاربران غیرقابل‌نمایش خواهد بود.

 

 

سایر مقالات مربوط به تلگرام

پاسخ دهید