قابلیت حذف برنامه های پیش فرض آیفون در iOS 10

0

قابلیت حذف برنامه های پیش فرض آیفون در iOS 10

 

 

قابلیت حذف برنامه های پیش فرض آیفون در iOS 10

 

 

نسخه جدید سیستم عامل اپل برای دستگاه های هوشمند خود iOS 10 نام دارد. این نسخه برای توسعه دهندگان نرم افزار ها در دسترس قرار داده شده و به زودی برای آزمایش برای کسانی که در سیستم تست اپل ثبت نام کرده اند در دسترس خواهد بود تا این سیستم عامل را نصب و آزمایش کنند. اپل ویژگی های بسیاری را برای این نسخه در نظر گرفته است که یکی از این ویژگی ها قابلیت حذف نرم افزار های پیش فرض است.

 

در ادامه مطلب درباره قابلیت حذف نرم افزار های پیش فرض در iOS 10 بیشتر توضیح خواهیم داد.

 

بر اساس اظهارات کرگ فدرینی (Craig Federighi) ، یکی از مدیران ارشد واحد مهندسی نرم‌افزار اپل، اپلیشکن‌های پیش‌فرض در ظاهر در نسخه iOS 10 پاک میشوند، اما همچنان در داخل این سیستم‌عامل حضور دارند.

این مدیر ارشد این سخنان را در مصاحبه‌ای با جان گرابر (John Gruber) ، یکی از بلاگرهای سرشناس اپل، در یک برنامه زنده مطرح کرد،‌ وی متذکر شد که اپلیکیشن‌های پیش فرض از قسمت Home Screen حذف و اطلاعات وابسته‌ به آنها نیز پاک میشوند، اما از آنجایی که این اپلیکیشن‌ها از ابتدا به صورت پیش فرض در iOS قرار دارند، کدهای باینتری آنها همچنان باقی خواهد ماند. این اپلیکیشن‌های پیش‌فرض به دلایل امنیتی به صورت باینری قرار دارند. این امر باعث میشود تا تنها همین اپلیکیشن‌ها در زمان آپدیت‌های iOS به‌ روز رسانی دریافت کنند.

البته این مدیر ارشد متذکر شد که این توضیحات بیش از حد فنی است و آنچه مهم است، امکان حذف اپلیکیشن‌های پیش‌ فرض توسط کاربران در iOS 10 است چرا که کاربران پس از حذف دیگر در هیچ‌ جای گوشی به این اپلیکیشن‌ها برخورد نخواهند کرد. در این بین اگر کاربری هم از حذف یک اپلیکیشن‌ پیش‌ فرض پشیمان شد و تصمیم گرفت آن را مجدد نصب کند میتواند به اپ استور اپل مراجعه کرده و مجدد اپلیکیشن حذف شده را به صورت جداگانه نصب کند.

در حال حاضر iOS 10 برای کاربرانی که حساب کاربری Apple Developer دارند قابل دسترسی است.

 

 

سایر مقالات مربوط به آیفون

پاسخ دهید