لیست تغییرات در آی او اس ۹٫۳

0

لیست تغییرات در آی او اس ۹٫۳

 

 

لیست تغییرات در آی او اس 9.3

 

 

طی چند روز گذشته نسخه ۹٫۳ آی او اس منتشر شد. این آپدیت حجم کمی داشت و پس از چند روز نیز آی او اس ۹٫۳٫۱ نیز برای رفع برخی ایرادات آن عرضه شد.

 

همیشه اضافه شدن ویژگی های جدید مربوط به آپدیت های اصلی بوده است اما اینبار اپل سنت شکنی کرده و در آی او اس ۹٫۳ چند ویژگی جدید و جالب برای گوشی شما گذاشته است..

 

در این مطلب لیست تغییرات در آی او اس ۹٫۳ را برای شما آماده کرده ایم.

 

Night Shift
شیفت شب یا همان کاهش نور آبی، با استفاده از ساعت و مکان شما زمان غروب خورشید را تشخیص میدهد. سپس به صورت خودکار رنگ صفحه نمایش را به سمت طیف‌ های گرمتر سوق میدهد. لازم به ذکر است که گزینه‌ ای در تنظیمات برای این قابلیت به صورت دستی نیز اضافه شده است و شما میتوانید این کار را از منوی تنظیمات و پنل Brightness انجام دهید.


شاید از خود بپرسید که نور آبی کم شود چه تاثیری دارد؟ محققان علوم اعصاب طبق یافته‌ های اخیر خود بر این باورند که نور آبی باعث به هم ریختن الگوی خواب میشود و طی آن تاثیرات مخربی بر بدن ما گذاشته میشود.


۳D Touch
اپل میانبرهای متعددی را به برنامه‌ های پیشفرض در صفحه اصلی اضافه کرده است. میانبرهای جدید به Settings , App Store , iTunes , Stocks , Weather و Compass اضافه شده‌اند.


Notes
اپل برنامه پیشفرض یادداشت خود را با قابلیت تثبیت امنیت برای متون حساس به روز رسانی کرده است. شما با استفاده از پسورد و یا تاچ آی‌ دی میتوانید از اطلاعات محرمانه خود محافظت کنید. همچنین گزینه‌هایی برای مرتب کردن بر حسب تاریخ ایجاد، تاریخ تغییر یا حروف اضافه شده است.


News
با تغییرات انجام شده در این بخش، شما تنها موضوعات دلخواه خود را مشاهده میکنید و اخبار مرتبط با آنها به شما نمایش داده میشود. این برنامه به طور کامل در آیفون به صورت افقی نیز نمایش داده میشود. همچنین اپل میگوید که برنامه نسبت به قبل سریعتر شده است.

Health
دسته برنامه‌ های Health ، مواردی همچون مرتبط با وزن، تمرینات و خواب از منوی کشویی قرار داده شده در برنامه قابل دسترسی هستند. برنامه Health هم اکنون مواردی چون حرکات، ورزش‌ها، اهداف را از اپل واچ به شما نمایش دهد. این برنامه تمامی معیارهای سلامت را به آسانی و در یک محل در اختیار شما قرار میدهد و میتوانید آنها را با برنامه‌ های شخص ثالث به اشتراک بگذارید.

CarPlay
در iOS 9.3 ویژگی‌ های جدیدی همانند بهبود پشتیبانی از اپل موزیک اضافه شده است. حال شما میتوانید به جدیدها و مجموعه برای شما (For You) که بر اساس سلیقه شما جمع آوری شده است، دسترسی داشته باشید. با قابلیت Nearby (نزدیک) با یک تپ ساده میتوانید مواردی همچون پمپ گاز، پارکینگ، کافی شاپ و … را در نزدیکی خود بیابید.

پشتیبانی از چند اپل واچ
در iOS 9.3 میتوانید چند اپل واچ را به صورت همزمان جفت سازی کنید. البته اپل واچ نیز باید مجهز به WatchOS 2.2 باشد.

 

 

سایر مقالات مربوط به آیفون

پشتیبانی تلفنی:

چنانچه سوالی در مورد این مطلب دارید، همکاران ما ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستند.

شماره سراسری: ۹۰۹۹۰۷۱۱۱۲ – ۹۰۹۹۰۷۱۱۱۳ تهران: ۹۰۹۲۳۰۵۲۱۳ (تماس از خط ثابت)

پاسخ دهید