معرفی رسمی نسخه جدید سیستم عامل اپل iOS 10

0

معرفی رسمی نسخه جدید سیستم عامل اپل iOS 10

 

 

معرفی رسمی نسخه جدید سیستم عامل اپل iOS 10

 

 

اپل در کنفراس اخیر خود رسما نسخه جدید سیستم عامل گوشی های موبایل را با نام iOS 10 معرفی کرد و ویژگی های آن را به صورت کامل توضیح داد. این ویژگی ها قطعا نظرات بسیاری از کاربران را جلب خواهد کرد.

 

در ادامه مطلب درباره iOS 10 بیتشر توضیح خواهیم داد و با ویژگی های آن آشنا خواهید شد.

 

اپل سیستم عامل iOS 10 را با تغییراتی در ظاهر و طراحی قفل صفحه شروع کرده است. اکنون میتوان خیلی سریع از طریق قفل صفحه به پیام‌ ها پاسخ داد و همچنین از ویژگی ۳D Touch از همان صفحه قفل استفاده کرد.

با iOS 10 و به کمک ویژگی Raise to Wake همین که آیفون خود را بلند کردید میتوانید نوتیفیکشن‌ ها و اطلاعات جدید را مشاهده کنید. اکنون اعلانیه‌ های دستگاه نیز بسیار تفاوت پیدا کرده و میتوان سریع تر به پیام‌ ها پاسخ داد. این ویژگی‌ ها را میتوان بسیار مشابه با تغییراتی دانست که گوگل به اندروید آورده است.

حالا از ویژگی ۳D Touch نیز میتوانید در صفحه خانگی استفاده کنید که شامل ویجت‌ ها برای اپلیکیشن‌ های مختلف است. بنابراین بدون اینکه نیاز به باز کردن اپلیکیشن باشد میتوانید به اطلاعات کاربردی آن دسترسی پیدا کنید.

اپل همچنین سیری را در اختیار توسعه دهندگان قرار داده است تا اکنون با استفاده از این دستیار صوتی بتوانید در واتس‌ اپ پیام دهید، از پیام‌ رسان اسلک استفاده کنید. همچنین سیری اکنون هوشمندی بیشتری دارد و میتواند بر اساس موقعیت، به روز رسانی تقویم‌، اطلاعات مخاطبین و موارد بیشتر پیشنهاد‌های خود را اعلام کند.

اپل در iOS 10 سعی کرده اپلیکیشن Photos را با جستجوگر قدرتمند و مرتب‌ سازی هوشمند تجربه کاربری بهتری برای مشاهده تصاویر ارائه کند. این برنامه اکنون از بخشی به نام Memories پشتیبانی میکند که تصاویر مهم و برجسته را وابسته به افراد، محل‌ ها و خاطرات دیگر برای شما نگهداری کند.

نقشه اپل با طراحی جدید رونمایی شده است. ادی کیو میگوید نقشه اپل اکنون از همیشه طراحی‌ های بسیار ساده‌ تری دارد و اطلاعات ترافیکی را نیز به شما نمایش میدهد.

اپل موزیک نیز اکنون باز طراحی شده تا بتوان با ظاهری که تمرکز بیشتری بر روی کاور موسیقی‌‌ ها دارد و محیط ساده‌ تری را برای شما فراهم میکند. اکنون اپل موزیک دارای تب‌ های Library ، For You ، Browse ، Radio ، Search شده است. نمایش ترانه‌ ها نیز اکنون بخشی از اپل موزیک است.

اپل هوم نیز بخش دیگری از کنفرانس امشب بود که قرار است با یک اپلیکیشن همراه شود. این برنامه از HomeKit اپل استفاده میکند تا بتوانید همه وسایل‌ ها و دستگاه‌های در خانه را به دستگاه‌ های اپلی خود متصل کنید.

 

 

سایر مقالات مربوط به آیفون

پاسخ دهید