معرفی Night Shift در آپدیت جدید iOS

0

معرفی Night Shift در آپدیت جدید iOS

 

 

معرفی Night Shift در آپدیت جدید iOS

 

 

همه ما میدانیم که در ساعات پایانی شب، کاربران بیشتر از هر زمانی به استفاده از موبایل میپردازند. این زمان دقیقا بیشترین فشار به چشم شما میاید. این فشار به دلیل وجود نور آبی در ال سی دی گوشی است. شرکت اپل برای این مسئله ایده ای جالب داده است. نام این ایده Night Shift است.

 

در این مطلب معرفی Night Shift در آپدیت جدید iOS را برای شما آماده کرده ایم.

 

قابلیت Night Shift با استفاده از ساعت و منطقه‌ زمانی دستگاه iOS کاربر، زمان غروب آفتاب را تعیین کرده و به طور خودکار دمای رنگ‌ های نمایشگر را به سمت طیف رنگی گرمتر تغییر میدهد تا از فشار حاصل از تماشای نمایشگر در تاریکی شب بر روی چشمان کاربر کاسته شده و فرآیند خواب در مغز کاربر دچار اختلال نشود.

 

معرفی Night Shift در آپدیت جدید iOS


فعال کردن ویژگی نایت شیفت تقریبا مشابه با تنظیم سطح روشنایی (Brightness) نمایشگر است. برای این کار، ابتدا به مسیر Settings – Display & Brightness مراجعه کرده و برای دستیابی به تنظیمات مربوطه، صفحه را به پایین مرور کنید تا به گزینه‌ Blue Light Reduction برسید.

 

با فعال کردن دکمه‌ لغزنده‌ این بخش، میتوانید اقدام به تنظیم دستی دمای رنگ نمایشگر از طیف رنگی سرد به سمت طیف گرم، بکنید.

 

همچنین با فعال کردن گزینه‌ غروب تا طلوع آفتاب یا با ایجاد برنامه‌ زمانی سفارشی، دستگاه اپلی دارای سیستم عامل iOS 9.3 به طور خودکار اقدام به تنظیم و تغییر دمای رنگ نمایشگر مربوطه در زمان‌ های مختلف خواهد کرد.

 

 

سایر مقالات مربوط به آیفون

پاسخ دهید