نکاتی در مورد ذخیره باتری در اندروید

0

نکاتی در مورد ذخیره باتری در اندروید

 

 

نکاتی در مورد ذخیره باتری در اندروید

 

 

گوشی های اندرویدی دارای بخشی هستند که پس از کم شدن میزان درصد باقی مانده باتری از حد معینی، به شما هشدار میدهند که گوشی را روی حالت ذخیره باتری قرار دهید.

 

تنظیمات این حالت شاید ساده به نظر برسند، اما در مواقعی که باتری شما بسیار کم است کمک زیادی به شما میکند.

 

در این مطلب نکاتی در مورد ذخیره باتری در اندروید به شما خواهیم گفت.

 

فعال ­سازی دستی حالت ذخیره باتری در اندروید
برای فعال­ سازی یا تغییر تنظیمات حالت ذخیره باتری در اندروید، ابتدا به تنظیمات و سپس زیر شاخه باتری دستگاه خود بروید. (Settings > Battery)


در صفحه مربوط به وضعیت باتری، کلید منو (علامت سه نقطه) را زده و Battery Saver را لمس کنید.


برای فعال­ سازی دستی حالت ذخیره باتری، در صفحه باز شده کلید قرار گرفته در بالای صفحه را در حالت روشن (On) قرار دهید. هنگامی که حالت ذخیره باتری در اندروید فعال میشود نوار وضعیت در بالای صفحه و بخش مربوط به کلید­های نرم­ افزاری در پایین صفحه به رنگ قرمز (نارنجی) تغییر میکنند.


این رنگ شاید عجیب به نظر برسد، اما برای آگاهی دادن به شما از وضعیت باتری موبایل طراحی شده و هنگامی که به­ طور خودکار ذخیره باتری فعال میشود، از این رنگ ­‌ها مطلع شوید. این رنگ‌ ­ها را در حالت عادی نمیتوانید تغییر دهید. مگر این که موبایل یا تبلت خود را روت کنید.


فعال­ سازی خودکار حالت ذخیره باتری در اندروید
هنگامی که مقدار شارژ باتری دستگاه اندرویدی شما از حدی خاص کاهش مییابد، دیگر نیازی به فعال­ سازی دستی حالت ذخیره باتری نیست و این سیستم به­ طور خودکار روشن میشود.


در تنظیمات و زیرشاخه باتری (Settings > Battery > Battery Saver) ، عبارت Turn on Automatically را لمس کنید تا حالات مختلف روشن شدن خودکار را نمایش دهد.

 

میتوانید از بین سه وضعیت “هرگز”، “در ۵% باتری”، و “در ۱۵% باتری” یکی را انتخاب کنید که در آن وضعیت سیستم ذخیره باتری فعال شود اما متاسفانه امکان انتخاب وضعیتی غیر از این سه ندارید و نمیتوانید برای موبایل خود تعریف کنید که برای مثال در ۲۰% باتری حالت ذخیره باتری را روشن کند.


چگونه حالت ذخیره باتری اندروید را خاموش کنیم
هنگامی که دستگاه اندرویدی خود را به شارژر متصل کنید، به­ طور خودکار از حالت ذخیره باتری خارج میشود و حتی پس از جدا کردن از شارژر خاموش خواهد ماند.


همچنین میتوانید حالت ذخیره باتری را به­ طور دستی خاموش کنید. برای این کار میتوانید از بخش نوتیفیکیشن ­‌ها که اعلان روشن بودن حالت ذخیره باتری در آن قرار گرفته “Turn Off battery Saver” را انتخاب کنید.


روش دیگر نیز رفتن به محل تنظیمات باتری و خاموش کردن آن است (Settings > Battery > Battery Saver).

 

 

سایر مقالات مربوط به اندروید

پاسخ دهید