ویژگی انتقال متن در اندروید N

0

ویژگی انتقال متن در اندروید N

 

 

ویژگی انتقال متن در اندروید N

 

 

اندروید ۷ که چند روزی است از معرفی آن میگذرد ویژگی ها و تغییرات بسیاری نسبت به نسخه قبلی اندروید داشته است. گوگل از نظر ظاهری نیز سعی کرده است تغییرات گسترده ای را بر روی این نسخه از اندروید انجام دهد.

 

یکی از تغییرات جدید اندروید N انتقال متن با استفاده از قابلیت کشیدن و رها کردن است که در ادامه مقاله درباره آن بیشتر توضیح خواهیم داد.

 

در اندروید ۷ کاربر میتواند دو اپلیکیشن را در کنار یکدیگر روی صفحه مشاهده کرده و از آنها استفاده کند. این قابلیت Split-Screen نامیده میشود و شبیه به Multi Window در گوشی‌ های سامسونگ عمل میکند. امروز متوجه شدیم که در نسخه‌ جدید اندروید امکان کشیدن و رها کردن (Drag and Drop) متن بین دو پنجره نیز وجود دارد به این ترتیب کاربر به راحتی میتواند متن مورد نظر خود را انتخاب کرده و با فشار دادن انگشت روی صفحه و انتقال آن به پنجره‌ دوم، به سادگی متن را به برنامه‌ دیگر منتقل کند. این قابلیت به کاربر کمک میکند تا به سرعت متن مورد نظر خود را برای کسی ایمیل یا پیامک کرده یا اینکه در فرم خاصی وارد کند.

قابلیت جدید در حال حاضر در تمام اپلیکیشن‌ ها کار نمیکند اما انتظار میرود در آینده بتوان هر متنی را از این روش بین پنجره ها انتقال داد. همچنین بر اساس آزمایش‌ های انجام شده، متن‌های طولانی را نیز نمیتوان از این طریق منتقل کرد و تنها یک ردیف از متن قابل انتقال است.

 

 

سایر مقالات مربوط به اندروید


پاسخ دهید