ویژگی فشرده سازی رم در ویندوز ۱۰

0

ویژگی فشرده سازی رم در ویندوز ۱۰

 

 

ویژگی فشرده سازی رم در ویندوز 10

 

 

ویندوز ۱۰ دارای قابلیت های بسیاری است که شاید با همه این قابلیت ها آشنا نباشید. یکی از این قابلیت ها امکان فشرده سازی رم میباشد. این قابلیت باعث بالاتر رفتن سرعت پاسخ دهی سیستم میشود و بر روی سیستم هایی که رم های ۲ یا ۴ گیگ دارند بیشتر حس میشود.

 

در ادامه مطلب با ویژگی فشرده سازی رم در ویندوز ۱۰ بیشتر آشنا خواهیم شد.

 

قابلیت فشرده‌ سازی رم با استفاده از راهکاری نوین، اقدام به جداسازی و تکه تکه کردن عناصری که کمتر مورد استفاده قرار گرفته و در رم ذخیره شده‌اند کرده و در نهایت آنها را متراکم میکند.

 

سپس هنگام نیاز به این عناصر، آنها را دوباره از از حالت فشرده خارج کرده (Decompress) و در اختیار سیستم میگذارد. این عمل ظرفیت پیج فایل را کاهش داده و به طور قابل توجهی میزان رم در دسترس برای سیستم‌ عامل را افزایش میدهد. این فرآیند شامل زنجیره‌ پیچیده‌ای از پردازش‌ها است که منجر به فشرده‌ سازی حافظه با دسترسی تصادفی میشود.

 

فشرده‌ سازی رم به وسیله‌ مدیریت حافظه‌ ویندوز (Windows Memory Manager) اداره میشود. برنامه‌ ریز وظایف ویندوز (Windows Task Scheduler) ، هنگامی که وجود نرم‌ افزار بلا استفاده ای را تشخیص میدهد، اقدام به راه‌ اندازی فرآیند فشرده‌ سازی میکند. خوشبختانه این ویژگی به طور پیش‌فرض در ویندوز ۱۰ فعال بوده و نیازی به فعال کردن آن نیست. این ویژگی در زمان اجرا به صورت بی‌ صدا در پس‌ زمینه‌ ویندوز عمل میکند.

 

 

سایر مقالات مربوط به ویندوز ۱۰

پشتیبانی تلفنی:

در صورت نیاز به آموزش یا راهنمایی بیشتر، با ما تماس بگیرید.

شماره تلفن: ۹۰۹۹۰۷۱۶۵۴ (تماس از خط ثابت، پشتیبانی ۲۴ ساعته)

پاسخ دهید