ویژگی های جدید اندروید ۷

0

ویژگی های جدید اندروید ۷

 

 

ویژگی های جدید اندروید 7

 

 

ورژن جدید اندروید که هنوز نام مشخصی برای آن انتخاب نشده است و با نام های اندروید N و اندروید ۷ شناخته میشود قرار بود تابستان امسال رونمایی گردد. ولی در اقدامی غیر منتظره در چند روز گذشته گوگل نسخه پیش نمایش این اندروید را معرفی کرد.

 

در ادامه مطلب با برخی ویژگی های این اندروید چدید آشنا خواهیم شد.

 

۱٫ با دو بار فشردن دکمه‌ Overview (دکمه‌ ای که در نسخه‌ های قبلی برای دیدن تنظیمات اپلیکیشن‌ ها یا دیدن اپلیکیشن‌ های در حال اجرا استفاده میشد) میتوانید بین اپلیکیشن‌ ها به راحتی جابجا شوید. اطلاعات تکمیلی در مورد این قابلیت در این مطلب جمع آوری شده است.

۲٫ اپلیکیشن پیش‌ فرض مدیریت فایل بسیار کارامد تر شده است. نسخه‌ های قبلی اپلیکیشن مدیریت فایل یا File Explorer امکانات محدودی داشتند اما در این نسخه امکانات زیاد با طراحی زیبا برای این اپلیکیشن در نظر گرفته شده است. امکان جابجایی راحت فایل‌ ها، باز کردن چند صفحه‌ مدیریت فایل و جابجایی بین آنها، برخی امکانات اپلیکیشن جدید مدیریت فایل هستند.

 

۳٫ امکان مسدود کردن شماره‌ ها، قویتر و سیستمی‌ تر شده است. با پیشرفته‌ تر شدن امکان مسدود کردن شماره‌ ها، شماره‌ های مسدود شده به هیچ وجه نمیتوانند با شما تماس گرفته یا پیامی برای شما ارسال کنند. شماره‌ های مسدود شده بعد از ریست کردن گوشی نیز در آن باقی میمانند و حتی یک نسخه از لیست آنها در حساب گوگل شما ذخیره میشود. نکته‌ دیگر این که تمامی اپلیکیشن‌ های اضافی که نصب میکنید، از این لیست پیروی میکنند.

 

۴٫ اطلاعات اورژانسی و اطلاعات پزشکی را میتوانید روی صفحه‌ قفل گوشی نشان دهید. این قابلیت بسیار مفید و پرکاربرد است. شما میتوانید شماره‌ های تماس اضطراری مخصوص خودتان و یا اطلاعات خاص پزشکی مانند بیماری‌ های خاص خود را بر روی صفحه‌ قفل نشان دهید تا در مواقع اضطراری افراد بتوانند با شماره‌ های اضطراری شما تماس بگیرند. این شماره‌ ها و اطلاعات پس از وارد شدن به صفحه‌ تماس اضطراری از روی قفل گوشی قابل مشاهده هستند.

 

 

سایر مقالات مربوط به اندروید


پاسخ دهید