آموزش استفاده از نرم افزار ۷Zip

0

چیز دانلود در دانلود نرم افزار :

آموزش استفاده از نرم افزار ۷Zip

 

 

آموزش استفاده از نرم افزار 7Zip

 

 

یک آرشیو، فایلی است که در داخلش فایل های دیگری وجود دارند. اکثر کاربران به این دلیل از فایل های آرشیو استفاده میکنند که حجم فایل ها را کاهش دهند و یا بر روی فایل هایشان رمز قرار دهند زیرا یک آرشیو میتواند فشرده باشد و حجم کمتری نسبت به فایل های داخلش داشته باتشد. در این مقاله نحوه ساخت فایل های آرشیو و خارج کردن فایل ها از آرشیو با استفاده از نرم افزار ۷-Zip را به شما آموزش میدهیم.

 

قدم اول: استفاده از ۷-Zip به منظور فشرده سازی فایل ها

 

نرم افزار ۷-Zip یک رابط کاربری (User Interface) ساده و کاربر پسند است و کار با ان برای کاربران بسیار راحت میباشد. به منظور ساخت یک فایل آرشیو با استفاده از نرم افزار ۷-Zip، مراحل زیر را طی کنید:

 

۱٫ ۷Zip را دانلود، نصب و اجرا کنید. به منظور دانلود این نرم افزار لینک زیر را کلیک کنید:

 

 

۲٫ سون زیپ در داخلش دارای یک مرورگر فایل میباشد. از طریق آن به مکانی که فایل های مورد نظرتان هستند بروید و سپس فایل و یا فایل های مورد نظرتان را انتخاب کنید تا هایلایت شوند و سپس “Add” را از منوی برنامه کلیک کنید. برای انتخاب چند فایل ابتدا کلید Shift را بگیرید و سپس با کلیک بر روی فایل ها آن ها را انتخاب نمایید.

 

آموزش استفاده از نرم افزار 7Zip

 

۳٫ یک پنجره کوچک باز خواهد شد که چندین گزینه در آن وجود دارند. گزینه های موجود در این پنجره به شرح زیر هستند:

 

آموزش استفاده از نرم افزار 7Zip

 

 

Archive: انتخاب یک نام برای فایل آرشیو.

 

Archive Format: انتخاب یک فرمت برای فایل آرشیو از بین فرمت های ۷z، XZ، BZIP2، GZIP، TAR، ZIP و WIM. پیشنهاد میکنیم از فرمت اختصاصی نرم افزار۷Zip، یعنی ۷z استفاده کنید. این فرمت فشردگی بسیار بالایی دارد و حجم فایل را بسیار کاهش میدهد.

 

Compression Level: انتخاب سطح فشردگی فایل. هر چه فایل را بخواهید بیشتر فشرده کنید، مدت زمان بیشتری برای ساخت آن زمان میبرد. کمترین سطح فشردگی “Store” است که خیلی کم فایل را فشرده میکند اما سریع است و بیشتری سطح فشردگی “Ultra” میباشد که بسیار فشرده اما کند است.

 

Split to Volumes, Bytes: با استفاده از این گزینه میتوانید یک فایل آرشیو را به دو و یا چند قسمت تقسیم کنید. برای مثال فرض کنید که میخواهید یک فایل دو گیگابایتی را در یک دیسک CD رایت کنید. برای انجام این کار میتوانید فایل ۲ گیگابایتی را به قسمت های ۶۵۰ مگابایتی تقسیم کنید تا هر بخش آن را در یک دیسک رایت کنید. البته به این موضوع توجه داشته باشید که برای استخراج فایل های تکه تکه شده باید تمام بخش های فایل را در دست داشته باشید. به منظور چند تکه کردن فایل ها میتوانید از روش زیر نیز استفاده کنید:

 

 

Encryption: تعیین یک رمز برای استخراج آرشیو.

 

Compression Methos: روش فشرده سازی است که بهتر است از گزینه ی “LZMA” در آن استفاده کنید.

 

۴٫ پس از اعمال تنظیمات مورد نظر OK را کلیک کنید. فایل آرشیو در همان جا که فایل های اصلی که از اول انتخاب کرده بودید ساخته خواهد شد.

 

آموزش استفاده از نرم افزار 7Zip

 

 

قدم دوم: استخراج فایل های آرشیو به وسیله ۷-Zip

 

به منظور استخراج یک فایل آرشیو با استفاده از ۷-Zip بر روی آن فایل راست کلیک کنید، به زیر شاخه ۷Zip در منوی راست کلیک بروید و گزینه ی “Extract Here” را انتخاب نمایید.

 

آموزش استفاده از نرم افزار 7Zip

 

 

فایل در همان مکان استخراج خواهد شد.

 

موفق باشید.

 

دانلود آخرین نسخه نرم افزار ۷Zip

 

 

سایر مقالات مربوط به ۷Zip

( بدون کامنتاولین کامنت را شما بنویسید )

پاسخ دهید