شکایت یک کارگردان جوان از تهیه‌کننده کار جدید تبریزی

0

چیز دانلود در اخبار سینما و موسیقی :

سینماپرس: در روزهای گذشته خبر آغاز به تولید تازه‌ترین فیلم کمال تبریزی که یک کمدی اجتماعی به نام «خودسر» است با تأکید بر حضور محسن تنابنده و ویشکا آسایش منتشر شد، اما این کار یک شکایت به دنبال داشت.

در روزهای گذشته خبر آغاز به تولید تازه‌ترین فیلم کمال تبریزی که یک کمدی اجتماعی به نام «خودسر» است با تأکید بر حضور محسن تنابنده و ویشکا آسایش منتشر شد،  اما این کار یک شکایت به دنبال داشت. 

صالح دلدم، کارگردان جوان فیلم مدعی شد، فیلمنامه «خانم اصلاح‌طلب، آقای اصولگرا» که او برای تولیدش موافقت اصولی ارشاد را گرفته‌است، منبع نگارش «خودسر» بوده است. 

نویسنده و کارگردان فیلمنامه «خانم اصلاح‌طلب، آقای اصولگرا» از جواد نوروز بیگی، تهیه‌کننده فیلم خودسر به علت آنچه شباهت فیلمنامه خودسر به فیلمنامه وی اعلام داشته‌است، به دادسرای رسانه تهران شکایت کرد. دلدم درباره این شکایت گفت: فیلمنامه «خانم اصلاح‌طلب، آقای اصولگرا» در مردادماه ۹۱ در دفتر حقوقی و مالکیت معنوی وزارت ارشاد ثبت و در سال ۹۴ نیز برای ساخت این فیلمنامه به تهیه‌کنندگی مصطفی کواکبیان و به کارگردانی خودم موافقت اصولی صادر شده بود. وی ادامه داد: پس از چندین‌بار بازنویسی و تغییر تهیه‌کننده آن، فیلمنامه مذکور به کارگردانی خودم و تهیه‌کنندگی علیرضا سجادپور و مشاور کارگردانی سیدضیاءالدین دری در مرحله پیش‌تولید و در نوبت دریافت پروانه ساخت قرار گرفته بود که متوجه شدم کمال تبریزی با ایده‌ای کاملاً مشابه این فیلمنامه قصد تولید «خودسر» را دارد. البته به نظر می‌رسد ایشان از این ماجرا بی‌خبر بوده و این جواد نوروزبیگی، تهیه‌کننده «خودسر» است که طرح اصلی را در اختیار وی قرار داده است. صالح دلدم درباره چگونگی رسیدن طرح اصلی «خانم اصلاح‌طلب…» به نوروزبیگی بیان داشت: جواد نوروزبیگی در سال ۹۴ و زمانی که قرار بود کواکبیان تهیه‌کنندگی فیلم را برعهده داشته باشد، به دفتر حزب مردم‌سالاری مراجعه کرد و قصد داشت تا با واسطه قرار دادن کواکبیان رضایت واگذاری فیلمنامه را به دست آورد که با مخالفت من مواجه شد، اما در همان زمان نسخه‌ای از فیلمنامه به بهانه پیدا کردن سرمایه‌گذار در اختیار ایشان قرار داده شد و به نظرم فیلمنامه جدید هم منبعث از آن نسخه نگاشته شده است. دلدم با بیان اینکه پیشنهاد خرید فیلمنامه که از سوی نوروزبیگی به وی ارائه شد، پیشنهاد مناسبی بود، اما ترجیح می‌دهد فیلمنامه‌اش را خودش بسازد، بیان داشت: چون خودم برای نگارش این فیلمنامه وقت گذاشتم و کلی وقت هم صرف تحقیقات سیاسی مبتنی بر شخصیت‌پردازی داستان انجام دادم، دوست دارم خودم آن را بسازم تا کارگردانی دیگر که از ریشه‌های سیاسی چنین درامی بی‌اطلاع یا کم‌اطلاع است.

پاسخ دهید