چه خبر از تولیدات جدید سینمایی؟

0

چیز دانلود در اخبار سینما و موسیقی :

ایرنا: هر چه به پایان مهلت فراخوان جشنواره ملی فیلم فجر نزدیکتر می‌شویم خبر پایان مراحل فنی آثار برای حضور در این رقابت بیشتر می‌شود و در حال حاضر چهار فیلم در مراحل فیلمبرداری، تدوین، موسیقی و پیش تولید به سر می‌برند.

با نزدیک شدن به ماه بهمن و جشنواره فیلم فجر کارگردانان سینما تلاش می‌کند تا با انجام فیلمبرداری و گذراندن مراحل فنی، آثار خود را به این رویداد مهم هنری کشور برسانند.

«جشن دلتنگی» در حال فیلمبرداری 

یکی از آثاری که این روزها در حال فیلمبرداری‌ است، «جشن دلتنگی» به کارگردانی پوریا آذربایجانی است که ابتدای آبان آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

فیلمبرداری فیلم سینمایی «جشن دلتنگی» به کارگردانی پوریا آذربایجانی و تهیه کنندگی علی قائم‌مقامی همچنان در تهران ادامه دارد و تاکنون ۳۰ درصد از ضبط این اثر به پایان رسیده است.

فیلم سینمایی «جشن دلتنگی» درباره رابطه واقعی آدم‌ها و گره خوردن آن‌ها با فضای مجازی است و سازندگان فیلم تلاش دارند تا اولین نمایش این اثر در سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر باشد.

بابک حمیدیان، محسن کیایی، بهنام تشکر، مینا ساداتی، پانته‌آ پناهی‌ها و ساغر قناعت بازیگران فیلم «جشن دلتنگی» هستند.

«جن زیبا» در مرحله تدوین

فیلم سینمایی «جن زیبا» به کارگردانی بایرام فضلی نیز حدود ۸۰ درصد از فیلمبرداری‌اش به پایان رسیده و ضبط آن همچنان در اصفهان ادامه دارد.

نورگل یشیلچای بازیگر ترکیه‌ای «جن زیبا» به همراه لیلا زارع بازی‌شان در این فیلم به پایان رسیده اما صحنه‌های مربوط به فرهاد اصلانی در حال ضبط است.

به تازگی تدوین «جن زیبا» توسط ابراهیم سعیدی و صداگذاری آن توسط حسین قورچیان آغاز شده است.
این فیلم که برای حضور در سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر در حال آماده سازی است قرار است بخشی از مراحل فنی‌اش در ترکیه انجام شود.

۱۸ دقیقه درباره زندگی یک نویسنده

با توجه به حضور آثار کوتاه در جشنواره فیلم فجر امسال، فیلم کوتاه «وارنیش» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مه‌ناز رونقی نیز به مرحله تولید رسیده است.

این فیلم با مدت زمان ۱۸ دقیقه روایتگر زندگی نویسنده‌ای است که با شرایطی ویژه به زندگی ادامه می‌دهد. فیلمنامه «وارنیش» به قلم مهدی امیری‌مطلق نوشته شده است.

رونقی پیش از این دو رمان به چاپ رسانده و «وارنیش» نخستین تجربه کارگردانی او محسوب می‌شود. رویا جاویدنیا، حامد شریفی، پوریا فلاح و هادی عامری از جمله بازیگران این فیلم هستند.

اثر جدید کامبوزیا پرتوی در مرحله موسیقی

ساخت موسیقی فیلم سینمایی «کامیون»، تازه‌ترین ساخته کامبوزیا پرتوی نیز پس از گذراندن مراحل فنی توسط میلاد موحدی آغاز شد.
صداگذاری فیلم سینمایی «کامیون» که برعهده پرویز آبنار بود، هفته گذشته به پایان رسید و بعد از اتمام این مرحله میلاد موحدی ساخت موسیقی این فیلم را براساس فضای داستان، حال و هوای فیلم و همچنین لوکیشن‌های آن شروع کرد.

فیلم سینمایی «کامیون» با مدیریت فیلمبرداری تورج اصلانی در مرزهای سوریه و عراق، روستاهای اطراف منطقه سیلوانا در استان آذربایجان غربی، شهرهای ارومیه و میانه و در نهایت در لوکیشن‌های مختلفی در تهران از جمله آزادی، تهرانسر، گلابدره، شهرک غرب، صادقیه و … فیلمبرداری شده است.

در فیلم سینمایی «کامیون»، سعید آقاخانی، نیکی کریمی، تروسکا جولا، رامین راستاد، یعقوب پرسا، نسرین مرادی و … به ایفای نقش می‌پردازند.

به نظر می‌رسد در روزها پایانی آبان ماه همچنان تنور تولید در سینمای ایران داغ است و فیلمسازان مراحل مختلف تولید آثار خود را پشت سر می گذارند.

پاسخ دهید