چگونه بدون کیبورد وارد ویندوز شویم؟

0

چیز دانلود در دانلود نرم افزار :

چگونه بدون کیبورد وارد ویندوز شویم؟

 

 

چگونه بدون کیبورد وارد ویندوز شویم؟

 

 

آیا تا به حال پیش آمده که کیبورد شما خراب شده باشد و یا با این وجود که کیبورد شما سالم باشد کامپیوتر آن را شناسایی نکند؟ این موضوع میتواند برای کاربرانی که برای ورود به ویندوزشان یک رمز عبور تعیین کرده اند بسیار ناراحت کننده باشد زیرا دیگر نمیتوانند وارد ویندزوشان شوند. خوشبختانه مایکروسافت به فکر این مواقع بوده و قابلیتی در سیستم عامل ویندوز قرار داده است که بتوانید بدون نیاز به کیبورد و تنها با استفاده از یک موس و یا تاچ پد از ویندوز استفاده کنید و کارتان راه بیافتد.

 

 

ورود به ویندوز بدون کیبورد

 

کامپیوتر را روشن کنید و منتظر بمانید تا ویندوز بوت شود و صفحه قفل (لاک اسکرین) ظاهر شود.

 

چگونه بدون کیبورد وارد ویندوز شویم؟

 

 

نگاهی به دور و بر صفحه نمایش بیاندازید تا آیکنی را که در عکس زیر مشخص شده را بیابید، البته نه به این بزرگی! این آیکن، آیکن “Ease of Access Center” است. در این بخش یک ست از ابزار مختلف برای کسانی که در حالت عادی نمیتواننتد به راحتی با ویندوز خود کار کنند تعبیه شده است.

 

چگونه بدون کیبورد وارد ویندوز شویم؟

 

 

پس از کلیک بر روی آیکن Ease of Access Center گزینه ی “On-Screen Keyboard” را از بین گزینه های که ظاهر میشود کلیک کنید.

 

چگونه بدون کیبورد وارد ویندوز شویم؟

 

 

هم اکنون یک کیبورد مجازی در صفحه نمایش شما ظاهر خواهد شد که با استفاده از آن میتوانید بدون نیاز به کیبورد و با استفاده از موس رمز عبور خود را تایپ کنید. این کیبورد بسیار شبیه به کیبورد گوشی ها و تبلت های هوشمند است.

 

چگونه بدون کیبورد وارد ویندوز شویم؟

 

 

همچنین برای استفاده از کلید های ترکیبی همانند Shift + Alt و یا Ctrl + W و یا … ابتدا یکی از کلید های ترکیبی را کلیک کنید تا هایلایت شود و دومین کلید ترکیبی را نیز کلیک کنید.

 

خوشبختانه پس از ورود به ویندوز میتوانید مشکل مربوط به کیبوردتان را حل کنید. برای مثال میتوانید درایور آن را یک بار حذف و مجددا نصب کنید.

 

 

بدین منظور کلید های ترکبی Windows + R را بگیرید تا پنجره Run باز شود و سپس عبارت “Devmgmt.msc” را در آن تایپ کنید و اینتر بزنید تا وارد بخش مدیریت درایور ها در ویندوز شوید. در این بخش بر روی “Keyboards” کلیک کنید تا زیرشاخه هایش باز شوند و سپس بر روی کیبورد خود راست کلیک کنید و گزینه ی “Uninstall Device” را کلیک کنید. هم اکنون یک بار کامپیوتر را ریستارت کنید تا درایور کیبورد مجددا به صورت اتوماتیک نصب شود.

 

اگر احیانا به جای کیبورد موس شما بود که کار نمیکرد، در صفحه لاک اسکرین کلید تب (Tab) کیبورد را یک و یا چند بار فشار دهید تا وارد کادر وارد کردن رمز عبور شوید و سپس رمز را وارد کنید و اینتر بزنید.

 

موفق باشید.

 

 

( بدون کامنتاولین کامنت را شما بنویسید )

پاسخ دهید